جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۲
آیا می‌دانید کارمزد انتقال وجه نصیب که می‌شود؟
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اما آیا می‌دانید این کارمزدها به کجا می‌روند یا نصیب چه ارگان یا سازمانی می‌شوند؟  به گزارش راه‌پرداخت طبق بخشنامه بانک مرکزی برای انتقال ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اما آیا می‌دانید این کارمزدها به کجا می‌روند یا نصیب چه ارگان یا سازمانی می‌شوند؟


 به گزارش راه‌پرداخت طبق بخشنامه بانک مرکزی برای انتقال وجه و استفاده از خدمات بانکی کارمزدی وجود دارد که این مبلغ براساس میزان جابه‌جایی پول متفاوت است. برای انتقال وجه شتابی یا همان کارت به کارت عامیانه، تا یک میلیون تومان، مبلغ ۵۰۰ تومان کارمزد و به میزان هر یک میلیون تومان بعدی، ۲۰۰ تومان به صورت پلکانی اضافه می‌شود.


انتقال وجه شتابی چیست؟


چه در اینترنت و چه در پای دستگاه خودپرداز یا کارتخوان، انتقال وجه در کل دو نوع است؛ یا انتقال وجه شتابی است یا انتقال وجه داخلی. انتقال وجه شتابی به انتقال وجهی است که از حساب یا کارت یک بانک به حساب یا کارت یک بانک دیگر انتقال وجه انجام شود و این نوع انتقال وجه همیشه هزینه یا همان کارمزد دارد. اما اگر انتقال وجه از یک حساب به حساب دیگر در همان بانک باشد هیچ کارمزدی دریافت نمی‌شود. به عنوان مثال اگر حساب مقصد بانک سامان باشد و حساب مبداء نیز بانک سامان باشد هیچ کارمزدی کسر نمی‌شود.


کارمزد چه می‌شود؟


بنابراین برای انتقال وجه شتابی، براساس بخش‌نامه بانک مرکزی تا مبلغ یک میلیون تومان مبلغ ۵۰۰ تومان کارمزد کسر شده و به ازای هر یک میلیون تومان اضافه ۲۰۰ تومان به رقم فوق افزوده می‌شود، بنابراین برای مبلغ سه میلیون تومان مبلغ ۹۰۰ تومان از حساب فرد واریز کننده کسر خواهد شد.


مبلغ کل کارمزد به شرح زیر تقسیم می‌شود:


۱۰۰ تومان سهم مرکز شتاب

۵۰۰ تومان سهم بانک مبدا

۳۰۰ تومان سهم اپراتور یا بانک پذیرنده دستور انتقال

مابقی کارمزد به بانک مقصد تعلق می‌گیرد (البته اگر چیزی هم مانده باشد)

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری