جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۲
اولین نشست تخصصی کمیسیون حمل و نقل ترافیک و محیط زیست شهری شورای شهر برگزار شد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در این نشست اعضای شورای اسلامی شهر کرج، سعیدی، مصطفایی، حاج کاظم، بخشی، کیان، غلامرضایی، قاسم پور، مریم قهرمانی و فاطمه آجرلو ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در این نشست اعضای شورای اسلامی شهر کرج، سعیدی، مصطفایی، حاج کاظم، بخشی، کیان، غلامرضایی، قاسم پور، مریم قهرمانی و فاطمه آجرلو حضور داشتند.


در این جلسه معایب و مزایای استفاده از بخش خصوصی در بخش های مختلف شهرداری کرج به خصوص خدمات شهری مهم شمرده شد.


در این جلسه با توجه به اینکه مشارکت با بخش خصوصی از طریق مزایده و مناقصه صورت می گیرد شرایط مناقصه و واگذاری امور خدمات شهری به بخش خصوصی مورد ارزیابی قرار گرفت.


تبیین و تعریف نوع سیستم نظارت بر عملکرد خدمات شهری، استماع نقطه نظرات اعضای شورای اسلامی شهر و شرح عملکرد سازمان و وضعیت موجود و مشکلات درون سازمانی و برون سازمانی از جمله مواری بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.


در این جلسه ضمن شنیدن معضلات حمل و نقل کلان پسماند، آسیب شناسی در این زمینه از ضروریات عنوان شد و نیاز به بازنگری در امر مدیریت پسماند شهرداری کرج مهم شمرده شد.


گزارش و تجربیات واگذاری امور اجرایی به پیمانکاران واجد شرایط و نتایج مطلوب آن و گزارش روند رو به رشد مدیریت پسماند های عمرانی و ساختمانی همچنین احداث اولین سیستم بازیافت این نوع پسماندها در کشور با سرمایه گذاری خارجی به میزان یکصد میلیون دلار در این نشست ارائه شد.


در ادامه این نشست نیز مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج نیز گزارشی در خصوص عملیات کارخانه کمپوست و میزان دریافت پسماند ورودی و تولید کود کمپوست قابل مصرف در بخش خصوصی و باطبع کاهش زباله ها به اعضای شورای اسلامی شهر ارائه کرد.


همایون رضا مدنی همچنین انجام امور کارگران سازمان مدیریت پسماند و خدمات شهری شهرداری کرج را مطلوب ذکر و عنوان کرد: رفع معضلات مرکز دفن، پسماند های حلقه دره با توجه به نزدیکی آن به فرودگاه پیام و مسکن مهر امری ضروری است.


این مسئول در پایان جلسه گزارشاتی در خصوص نحوه سرمایه گذاری خط ۵۰۰ تنی با تولید کود کمپوست و طرح آن در کمیسیون سرمایه گذاری شورا ارائه داد.


وی در ادامه سخنان خود با اشاره به پردازش پسماندها در چهار خط ۲۵۰ تنی و احداث کارخانه زباله سوز ۸۰۰ تنی گزارشی نیز در این خصوص ارائه داد.


مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با توجه به ارزش حرارتی پسماندهای باقیمانده از پردازش و تولید کود کمپوست احداث نیروگاه ۱۲ مگاواتی را مهم ارزیابی کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری