جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
مراکز عمده فروشی موادغذایی در پایتخت دارای شناسنامه تفصیلی می شوند
به گزاش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: هادی افراسیابی در گفت وگو با "شهرنوشت" افزود: تامين موادغذايي به عنوان مهمترين بحث در برآورد نيازاصلي ساكنان شهر، محور فعاليتي در بستر ...
به گزاش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: هادی افراسیابی در گفت وگو با “شهرنوشت” افزود: تامین موادغذایی به عنوان مهمترین بحث در برآورد نیازاصلی ساکنان شهر، محور فعالیتی در بستر ساختار اقتصادی شهر و نیاز مبرم شهروندان در راستای تداوم رفاه و آسایش شهر محسوب می‌شود. زیرا جانمایی نادرست مراکز تامین این نیاز، به عنوان مراکز عمده فروشی، توزیع مواد غذایی و میادین میوه و تره‌بار در گستره شهر و کارکرد نامناسب آن خسارات نسبتا جدی را به شهر و شهروندان وارد می کند.


وی ادامه داد: این خسارات مقولات اقتصادی، اجتماعی و همچنین مباحث زیست محیطی را هم شامل می شود.


افراسیابی با اشاره به اینکه در این پژوهش به بررسی تجارب داخلی و خارجی مرتبط پرداخته شده است، اظهار کرد: همچنین شناخت برنامه‌های فرادست در ارتباط با پروژه شناخت تفصیلی مراکز عمده فروشی، مراکز توزیع مواد غذایی و میادین میوه و تره‌بار در تمامی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران از منظر توزیع فضایی، توزیع عملکردی، اطلاعات آماری و تفصیلی در دستور کار قرار گرفت.


وی افزود: همچنین نظرات تمامی دستگاه‌ها و همچنین بهره‌برداران و ذی نفعان حوزه عملکردی طرح، جمع‌آوری و مورد دسته‌بندی قرار گرفت و تجزیه و تحلیل عملکرد و کارکرد این مراکز از نظر پارامترهای گوناگون (اقتصادی، تخصیص فضا، موقعیت استقرار، حمل و نقل و ترافیک، پهنه بندی طرح جامع، تزاحم اجتماعی، معیارها و خواسته های دستگاه های مرتبط و ذینفعان، مدیریتی، زیست محیطی، سرانه ها وجمعیت تحت پوشش ) صورت پذیرفت و در نهایت بر مبنای این مطالعات نیازهای مکان یابی و ساماندهی در خصوص این مراکز استحصال شد.


مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی خدمات شهری و محیط زیست مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران به گام‌های مطالعاتی دیگر در این پروژه پرداخت و گفت: در قدم بعدی برنامه راهبردی جامعی در خصوص ساماندهی و توسعه، مکان‌یابی، انتقال و جابجایی مراکز همراه با نقشه‌های تفصیلی مکان‌یاب و مراکز جدید به صورت تفصیلی برای مناطق ۲۲ گانه شهر تهران طراحی و تدوین شد.


هادی افراسیابی افزود: در گام پایانی نیز کاربست پروژه بر اساس گزارش مدیریتی طرح همراه با دستورالعمل اجرایی مرتبط، جهت تسهیل تحقق طرح ارائه شد.


افراسیابی درباره نتایج مطالعات مجموع دستاوردهای این پروژه گفت: شناسنامه تفصیلی تمامی مراکز موجود عمده فروشی تهیه می شود. از دیگر دستاوردهای این طرح پژوهشی توزیع مواد غذایی میادین میوه و تره‌بار در سطح شهر تهران، نقشه‌ تفصیلی مکان‌های پیشنهادی جدید جهت ایجاد مراکز جدید عمده فروشی، توزیع مواد غذایی و میادین میوه و تره‌بار در سطح شهر تهران را نام برد.


وی برنامه راهبردی در خصوص ساماندهی و توسعه، مکان یابی و انتقال و جابجایی مراکز عمده فروشی، توزیع مواد غذایی و میادین میوه و تره بار در سطح شهر تهران و گزارش کاربست طرح (گزارش مدیریتی مطالعات طرح و همچنین دستورالعمل های اجرایی تخصصی در خصوص ضوابط اجرایی غرفه ها، فضای داخلی، ضوابط بهداشتی، ایمنی، زیبایی شناسانه، امکانات رفاهی و ضوابط مکان یابی) را از دیگر دستاروردهای این طرح پژوهشی عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری