جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
محدوده کلاک و باغات آن در برابر حریق، ایمن تر می شود
حسین عطایی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام این خبر گفت: با توجه به کمبود ایستگاه آتش نشانی در این منطقه ضرورت ایجاد ایستگاه های آتش ...
حسین عطایی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام این خبر گفت: با توجه به کمبود ایستگاه آتش نشانی در این منطقه ضرورت ایجاد ایستگاه های آتش نشانی جدید، در اولویت کاری قرار دارد.


وی افزود: برای احداث ایستگاه آتش نشانی در خیابان برق کلاک پایین، مراحل مطالعاتی و پیگیری های لازم به عمل آمده همچنین پیمانکار اجرای طرح نیز مشخص شده است که در چند روز آینده عملیات اجرایی طرح، طی برگزاری مراسم کلنگ زنی آغاز خواهد شد.


عطایی با بیان اینکه اهمیت بهبود زیر ساخت های شهری در زمینه خدمات ایمنی در این منطقه اجتناب ناپذیر است، افزود: منطقه ۱۱ به دلیل وجود باغات وسیع کلاک و حصار از بیشترین سرانه فضای سبز در بین مناطق دوازده گانه شهرداری کرج برخوردار است، که به همین جهت همواره خطر حریق این محدوده را تهدید می کند.


وجود مشاغل پر خطر در حاشیه جاده مخصوص


وی به وجود مشاغلی که در معرض خطر آتش سوزی های سنگین و مخرب قرار دارند در حاشیه جاده مخصوص اشاره کرد و اذعان داشت: عمده مشاغل موجود در حاشیه جاده مخصوص را صنف چوب فروشان و درودگران تشکیل می دهند.


مدیر منطقه ۱۱ شهرداری کرج یادآور شد: از طرفی ترافیک سنگین موجود در جاده مخصوص هم خطرپذیری این منطقه را با توجه به امکان دیر رسیدن نیروهای خدمات رسان، تشدید می کند که این امر ضرورت ایجاد ایستگاه آتش نشانی در این محدوده را دو چندان می کند.


وی خاطرنشان کرد: با احداث و شروع به کار ایستگاه آتش نشانی خیابان برق، محدوده های کلاک پائین، جاده مخصوص، شهرک طالقانی و شهرک احمدیه تحت پوشش ویژه و مستقیم قرار می گیرند که بر اثر آن امداد رسانی سریع تر و با حجم پشتیبانی بسیار بیشتری انجام می شود.


عطایی اضافه کرد: ضمن اینکه در مواقع اضطراری، نیروهای این ایستگاه می تواند برای کمک به ایستگاه های همجوار اعزام شود.


مدیر منطقه ۱۱ شهردار ی کرج ابزار امیدواری کرد با بهره برداری به موقع از ایستگاه آتش نشانی جدید آمار تلفات جانی و مالی مردم در منطقه ۱۱ روز به روز کاهش یافته و به حداقل ممکن برسد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری