جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
عبادت را در خدمت می دانیم/ صورت شهر از آلودگی ها پاک شد
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، همه ساله در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)، کشور یکپارچه حزن و اندوه می شود. فقیر و غنی یکسان از سفره طعام و ...

به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، همه ساله در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)، کشور یکپارچه حزن و اندوه می شود. فقیر و غنی یکسان از سفره طعام و نور امامت می چشند.


مانند هر مراسمی، سوگواری های اجتماع بزرگ عزاداران برگزارکنندگانی دارد که برای برپایی هر چه شایسته تر این مراسم کوشیده و همه توان و ابزار مادی و معنوی خود را در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهند.


شهرداری کرج نیز از این گروه است. تیمی که با یک دست کردن امکانات و دارایی های خود، اقداماتش را وقف عزاداران حسینی(ع) کرده و با خدمات دهی به موقع و مناسب به شهروندان، روند تکریم جایگاه امام حسین(ع) را تسهیل می کنند.


معاونت خدمات شهر در تکاپو


واحد خدمات شهر از جمله بخش هایی است که در هیچ زمان تعطیلی و فراغت از کار و فعالیت نداشته و این امر بخصوص در ایام تاسوعا و عاشورا، شدت می گیرد.


به گفته معاون خدمات شهری شهرداری کرج، در دو روز تاسوعا و عاشورا، بیش از یک هزار نیروی خدمات شهری در انواع بخش های خدمات رسانی به عزاداران، به خدمات رسانی پرداخته اند.
حسن مدیرروستا در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اعلام این خبر گفت: این نیروها در طول دهه محرم اقدامات گسترده ای به منظور پاک سازی فضای شهر صورت دادند. همچنین این واحد در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به طور کامل در حالت آماده باش قرار داشت.


مدیرروستا افزود: این نیروها با مدیریت ستاد مرکز به صورت شبانه روزی و در قالب چهار شیفت ۱۲ ساعته به شهروندان خدمات رسانی کرده اند.


وی گفت: همزمان با این اقدامات، تمامی واحدهای زیر نظر معاونت خدمات شهر کرج از جمله آتش نشانی، فضای سبز، مدیریت پسماند و خدمات موتوری در حالت آماده باش کامل به سر برده و اقدام به فراهم سازی و هموار نمودن محیط شهر برای برگزاری هر چه بهتر برنامه های این ایام نمودند.


این مسئول اضافه کرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از جمله سازمان هایی بود که طی تمامی ایام دهه نخست ماه محرم، با استقرار خودروهای آتش نشانی در معابر و حوالی تکیه ها و محل برگزاری اجتماعات بزرگ عزاداری، خدمات پیشگیری و ایمنی از حادثه را به همشهریان ارائه داد.


چهره شهر از آلودگی پاک شد


معاون خدمات شهری شهرداری کرج از به کارگیری دستگاه های سازمان خدمات موتوری به همین مناسبت خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه توزیع نذری و اطعمه در شب های این ایام به صورت یک حرکت عمومی خداپسندانه در آمده و عمده این نذری ها در قالب ظروف یک بار مصرف پخش می شود، خودروهای این سازمان با همکاری نیروهای خدمات شهر اقدام به پاک سازی معابر کرده است.مدیرروستا از فعالیت نیروهای سازمان پارک ها و فضای سبز و همچنین مدیریت پسماند برای جمع آوری پسماند به جا مانده از شب ها و روزهای عزاداری در فضای سبز شهر، خبر داد.


وی همچنین اظهار داشت: محرم ماهی است که پیر و جوان، زن و مرد نشناخته و شهرداری و معاونت خدمات شهری نیز عبادت خود را در خدمت رسانی به شهروندان می داند. از این رو بهینه سازی فضای شهر و ایجاد محیطی در شان و فراخور حضور عزاداران و سوگواران حسینی(ع) مهمترین رویکرد این معاونت در روزهای گذشته و ایام باقی مانده از دو ماه محرم و صفر بوده است و خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری