جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
«محرم» صحنه وحدت، یکدلی و یکرنگی ملت است/تقدیر از حماسه آفرینی کرجی ها
سعید فیروزگاه در بازدید از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج که صبح امروز شنبه با همراهی "حمید حیدرخانی" معاون ورزشی سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری کرج، صورت پذیرفت، گفت: ...

سعید فیروزگاه در بازدید از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج که صبح امروز شنبه با همراهی “حمید حیدرخانی” معاون ورزشی سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری کرج، صورت پذیرفت، گفت: در دهه نخست ماه محرم شاهد تکاپوی مضاعف مساجد، حسینیه ها، تکایا و هیئت های مذهبی بودیم که با تدارک برنامه های متنوع و جذاب، صفوف متحد و منظمی را برای عرض ارادت به ساحت حضرت ابا عبدا… الحسین (ع) تشکیل داده بودند و علیرغم تبلیغات ضد دینی دشمنان انقلاب اسلامی اما شاهد حضور حماسی ملت حزب ا… در صحنه بودیم.

 

وی، با یادآوری جمله تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه « این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. » خاطر نشان کرد: با فرا رسیدن ماه محرم و صفر و حضور جوانان و نوجوانان در هیئت های مذهبی، تمامی هجمه ها و تبلیغات دشمنان انقلاب اسلامی برای دین گریزی مردم نقش بر آب می شود و ظاهرا برخی فراموش کرده اند که فرهنگ عاشورایی ریشه در آب و خاک این مرز و بوم دارد.

 

عضو پارلمان شهری کرج، لبیک نوجوانان و جوانان به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی که نسل جدید را به حضور پر شور در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران با وفای ایشان دعوت کرده بودند، را نشان از ولایتمداری و دین مداری آنان خواند و بیان داشت: جوانان ذخیره های انقلاب اسلامی هستند و با تاسی از ارزش های اسلامی و حرکت در مسیر فرهنگ عاشورایی می توانند تحولات عظیمی در جهان معاصر ایجاد کنند که به حمد الهی این جریان آغاز شده است.

 

فیروزگاه با اشاره به حضور پر رنگ بانوان در مراسم عزاداری امام حسین (ع) اظهار داشت: امید می رود ویژگی های شخصیتی حضرت زینب (س) به عنوان یک بانوی مسلمان مورد توجه بانوان قرار می گیرد و آنان در تمامی مراحل زندگی، این بانوی بزرگوار را الگوی خویش قرار می دهند.

 

وی، همچنین با تأکید بر لزوم درک عمیق از ایام ماه محرم، پرداختن به ابعاد مختلف واقعه عظیم عاشورا را مورد توجه قرار داد.

 

فیروزگاه ماه محرم را مملو از برکات فرهنگی عظیم و پتانسیلی غنی به ویژه برای نسل جوان دانست و گفت: محرم ماهی است که طی آن مفهوم تازه‌ای از عشق به پروردگار و هستی به ثبت رسید و امام حسین(ع) مسیری را در راه رسیدن جامعه به سعادت پیش روی مسلمانان و علاقمندان به حریت و آزادگی گذاشت که پیش از این کسی طی نکرده بود.

 

این مسئول شهری با اشاره به اینکه مردم ولایی ایران وفاداری خود به راه سیدالشهداء را ثابت کرده اند اظهار کرد: مردمی که در برابر استبداد داخلی و خارجی ایستادگی و مقاومت کرده اند مزد آنان همین عزتی است که امروز در دنیا پیدا کرده اند.

 

فیروزگاه افزود: دشمنان اسلام در صدد وارد کردن بدعت در مراسم های عزادرای هستند که باید شیعیان در این خصوص بیش از گذشته آگاه باشند.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج اظهار داشت: نقش هیئت‌های مذهبی در ترویج سبک زندگی اسلامی بسیار ارزشمند و مورد توجه است و شورای شهر حامی اقدامات فرهنگی در سطح شهر است.


در این دیدار “علیرضا پیغمبردوست”  مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرج و “احمد خیری” مشاور رسانه ای شهردار کرج نیز حضور داشتند.


احمد خیری مشاور رسانه ای شهردار کرج در این بازدید به تشریح روند فعالیت های پایگاه خبری پرداخت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری