جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
” بسیج ” رسالت سنگین تربیت نیروهای مومن و صالح را عهده دار است
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سعید فیروزگاه طی بازدید از حوزه 8 بسیج سید الشهداء شهرداری کرج با بیان این مطلب، فعالیت این حوزه را مهم ارزیابی ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سعید فیروزگاه طی بازدید از حوزه ۸ بسیج سید الشهداء شهرداری کرج با بیان این مطلب، فعالیت این حوزه را مهم ارزیابی کرد و گفت: فعالیت پایگاه های بسیج نقش بسزایی در سیاست گذاری های سازمانی ایفا می کند.


وی در خصوص فلسفه تشکیل ” بسیج ” با بیان اینکه، فلسفه وجودی بسیج، حفظ انقلاب اسلامی‬ ‫و گسترش آن است، افزود: بی شک این هدف، بسیار ارزنده و ارزشی برگرفته از‬ ‫متن، ذات و سرشت اسلام و نظام اسلامی است.    


فیروزگاه با بیان اینکه، بسیج مرتبط با اقتضائات روز برنامه ها و سیاست های جدیدی را تعریف و اجرایی‬ ‫می کند، گفت: به عنوان مثال  در دوره دفاع‬ ‫مقدس مهمترین اولویت و عملکرد بسیج، چگونگی مقابله با دشمن‬ ‫بود و به طور قطع در این دوره که جنگ به گونه ای دیگر و در قالب جنگ نرم تعریف می شود، وظیفه بسیج، سیاستگذاری برای اجرای امور فرهنگی که یارای مقابله با تهدیدات را دارد، است.


وی، گفت: هدف دشمن از جنگ نرم، تسلط بر افکار‬ ‫و اندیشه ها به ویژه اندیشه های جوانان و آینده سازان کشور است که در این وضعیت، محور قرار دادن کار تربیتی، ارزشی و ‬ بصیرتی بسیار مهم است.


این عضو شورای اسلامی شهر کرج، اظهارداشت: هر بسیجی باید فرهنگ بسیجی داشته باشد و فرهنگ بسیجی همان فرهنگ ارزشی و معنوی است که باورهای دینی و اسلامی از جمله فداکاری، ایثار، از خود گذشتگی، شجاعت و آزادگی را توسعه و ارتقاء می بخشد.


رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج با یادآوری اندیشه حضرت امام (ره) در خصوص ” بسیج ” بیان کرد: به گفته امام راحل، بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن شهادت و رشادت سر داده اند.


فیروزگاه یادآور شد: به نقل از مستندات تاریخی، پس ازگذشت چند ماه از پیروزی انقلاب اسلامی و تولد سپاه و کمیته ها، ارتش جمهوری اسلامی، حضرت امام(ره) با دوراندیشی خاص خود ضرورت آموزش و سازماندهی عمومی همه مردم در قالب ارتش بیست میلیونی را برای مقابله با تهدیدات و تجاوزات دشمنان انقلاب اسلامی مطرح کردند و در آذرماه ۱۳۵۸ فرمان تشکیل ارتش بیست میلیونی (بسیج مستضعفان) را صادر فرمودند، در دی ماه ۱۳۵۹ واحد بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جایگزین آن سازمان شد.


وی با ارزیابی مثبت از عملکرد حوزه ۸ بسیج سید الشهداء شهرداری کرج، اظهار امیدواری کرد:  پایگاه بسیج شهرداری بتواند در زمینه  گسترش فرهنگ بسیجی و فرهنگ معنویت کوشا و پویا باشد تا در سایه آن مجموعه مدیریت شهری به آرمان های والایی دست یابد.


گفتنی است در این دیدار، سرهنگ پاسدار رمضان مردانی، فرمانده حوزه ۸ بسیج سید الشهداء شهرداری کرج، سعید فیروزگاه، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج، علی حاج کاظم، عضو شورای اسلامی شهر کرج، حمید حیدر خانی، مدیر تربیت بدنی شهرداری کرج، سرهنگ احمدرضاباهک، فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع)،محمد جواد کولیوند و عزیز اکبریان، نمایندگان مردم کرج حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری