جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۲
لنزهای رنگی برای چشم زیان‌آور است
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، نتيجه بررسي اين انجمن نشان داده است كه در طول يك ماه گذشته در ميان كساني كه از لنز رنگي براي چشم استفاده ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، نتیجه بررسی این انجمن نشان داده است که در طول یک ماه گذشته در میان کسانی که از لنز رنگی برای چشم استفاده می‌کنند ، ‪ ۲۷‬نفر به دلیل بیماری چشمی به پزشک مراجعه کردند.


بیماری چشمی ‪ ۹‬ نفر از این افراد از نوع بیماری‌هایی بود که احتمال نابینا کردن چشم را نیز به‌دنبال داشته است.


بررسی‌های انجام شده در ژاپن نشان می‌دهد که در چند مورد از لنزهای رنگی آرایشی، رنگ لنز به درون چشم نشت یافته و به دلیل تحریک اجزای درون چشم، سبب خارش و تورم چشم شده است.


هم‌اکنون در ژاپن دو نوع لنز رنگی به‌فروش می‌رسد که یکی از آنها با توصیه و نسخه پزشکان و با هدف افزایش توانایی بینایی استفاده می‌شود اما دومین نوع آن برای زیبایی بوده که در بازار در دسترس همگان است.


وزارت بهداشت، رفاه و کار ژاپن با توجه به نتایج بررسی‌ها و هشدار کارشناسان به دنبال تدبیر اندیشی‌های لازم در این زمینه است.


یکی از این تدابیر می‌تواند موظف کردن شرکت سازنده لنز رنگی به ارایه توضیحات لازم در زمینه عوارض زیان‌آور استفاده از لنز رنگی بر روی جعبه این نوع لنزها، همانند پاکت‌های سیگار باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری