جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۲
رسانه ها با تقویت فضای امیدوار کننده اطلاع رسانی کنند/دغدغه مندی در عمل نمود پیدا کند
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، دکتر محمد صادق باغستانی طی بازدید از حوزه معاونت فرهنگی و روابط عمومی شهرداری کرج، که با حضور علیرضا فرزانه، مدیر روابط ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، دکتر محمد صادق باغستانی طی بازدید از حوزه معاونت فرهنگی و روابط عمومی شهرداری کرج، که با حضور علیرضا فرزانه، مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر کرج انجام شد با بیان این مطلب افزود: حرکت در این چارچوب، ایجاد علاقه و انگیزه مردم به امور مختلف جامعه را دو چندان می کند و این نگاه مثبت که رسانه ها در خلق آن نقش آفرینی می کنند، موفقیت جامعه در زمینه های متعدد را تثبیت می کند و موجب می شود، مسیرهای روشنی از  توسعه را شاهد باشیم.


وی با اشاره به دغدغه هایی که وجود آن در همه عرصه ها، اجتناب ناپذیر است، عنوان کرد: جامعه به طور سیستمی در مسیر بقاء و کاهش بحران ها و دغدغه ها حرکت می کند و همواره در تلاش است، سیاست های قابل و شایسته ای را به این منظور تدوین و اجرایی کند که در سایه آن مردم و جامعه به رفاه و آسایش مطلوبی دست یابند.


این عضو شورا ادامه داد: در این میان رسانه ها در  کنار  مدیران و مسئولینی که رسالت سیاست گذاری های کلان را برای تحقق آسایش مردم بر عهده دارند، متعهد به ایجاد فضای روحی و روانی مثبت هستند که بی شک فراهم آوردن این شرایط حساس و ویژه است.
باغستانی با عنوان اینکه، در شرایط روحی آرام می توان تصمیمات بزرگی را در همه زمینه ها اتخاذ نمود، به نقش اساسی رسانه ها در ایجاد این شرایط اشاره کرد و گفت: رسانه ها می توانند با رعایت جوانب کار حرفه ای و تخصصی و در عین شفاف سازی ضمن پرداختن به مسائل و موضوعات موجود، فضای امیدوار کننده ای را فراهم کنند تا به تبع آن جامعه به دستاوردها بزرگی در بخش های مختلف نائل آید.


وی بر ضرورت به وجود آمدن فضای باز و ایده آل در عرصه اطلاع رسانی تاکید کرد و گفت: رشد کمی و کیفی رسانه ها با تحقق این مهم به نحو مطلوب و شایسته ای ممکن می شود، همچنین با بروز نوآوری ها و ابتکاراتی که از سوی اصحاب رسانه، فضای رقابتی سالم و پیش رونده ای در این عرصه پدیدار خواهد شد.


باغستانی نیاز سازمان ها، نهادها و دستگاه های خدمات رسان شهری به داشتن رسانه تخصصی را یاد آور شد و با مهم دانستن این موضوع، عنوان کرد: مجموعه مدیریت شهری به واسطه نوع فعالیت خود نیاز مبرمی به بهره گیری از  رسانه تخصصی دارد که خوشبختانه طی دوره اخیر این نیاز با فعالیت ” پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ” تا حد زیادی برطرف شده است.


دغدغه مندی در عمل نمود پیدا کند


رئیس کمیسیون سلامت و بهداشت شورای اسلامی شهر کرج، گفت: دغدغه مندی و پرداختن به آن باید در عمل نمود پیدا کند و در ظاهر آنچه بروز می کند، فضای امیدوار کننده باشد زیرا معتقدیم با آرامش فکری و با برنامه ریزی اصولی مسائل و مشکلات رفع می شوند.


باغستانی، ارتقای سطح فرهنگ، دانش و آگاهی مردم در لایه های مختلف جامعه را مهم دانست و با بیان اینکه، این امر تاثیر فوق العاده ای از خود به جا می گذارد، گفت: تقویت بعد فرهنگی باید در اولویت کاری رسانه ها قرار گیرد.


وی، وجود رسانه های مختلف و متنوع را حاکی از نگاه مثبت جامعه به عرصه اطلاع رسانی دانست و گفت: رشد و شکوفایی فرهنگی، اجتماعی و… مرهون این نگاه است.


باغستانی در بخشی دیگر از سخنان خود بر ضرورت تعامل سازنده در مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: تعامل سازنده در کنار ایجاد فضای پرنشاط و امیدوار کننده نقش کلیدی در  توسعه، عمران و آبادانی هر کشور و منطقه است.


گفتنی است، در این بازدید علیرضا پیغمبردوست توضیحاتی را در  خصوص حوزه روابط عمومی و نحوه فعالیت همکاران این بخش ارائه کرد، وی، ارتقاء جایگاه حوزه روابط عمومی و افزایش کمی و کیفی سطح فعالیت این بخش را مهم دانست و خواستار توجه هر بیشتر مسئولین ذیربط به انجام این مهم شد.


دکتر باغستانی نیز با ارزشمند دانستن فعالیت روابط عمومی و با اشاره به جایگاه مهم این حوزه، اظهارامیدواری کرد: کارها و فعالیت های این حوزه توام با خلاقیت و نوآوری انجام شود.


شایان ذکر است، دکتر باغستانی ضمن بازدید از تحریریه پایگاه خبری از بخش های مختلف از جمله روابط عمومی و معاونت فرهنگی شهرداری نیز بازدید کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری