جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۲
نظارت بر عملکرد هیئت‌های عزاداری استان البرز
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی شریعتی کرج اظهار کرد: برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) هر ساله از سوی مردم ولایی ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی شریعتی کرج اظهار کرد: برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) هر ساله از سوی مردم ولایی ایران اسلامی و به ویژه استان البرز باشکوه خاصی برگزار می‌شود.


وی تصریح کرد: مردم ولایی و عاشق اهل بیت (ع) استان البرز طی روزهای اخیر و همزمان با دهه نخست محرم با برپایی تکایا و هیئت‌های مذهبی اقدام به برگزاری سوگواری و عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) کرده‌اند و آیین‌های مذهبی با حضور گسترده مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در حال انجام است.


*۲۰۰ بازرس ویژه بر عملکرد هیئت‌های مذهبی نظارت دارند


نایب رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ترویج خرافات و توطئه‌های فرهنگی دشمنان اسلام اظهار کرد: مشاهده می‌شود که بدخواهان و دشمنان اسلام تلاش دارند تا مراسم سوگواری امام حسین (ع) را منحرف کرده و آن را زیر سؤال ببرند.


شریعتی افزود: این در حالی است که جوانان مومن کشورمان در برابر تهاجم فرهنگی غربی‌ها ایستادگی کرده و با بصیرت و آگاهی مثال‌زدنی همچنان در مسیر ولایت حرکت می‌کنند.


وی تصریح کرد: با این وجود باید برای مقابله با ترویج خرافات دقت داشته و در همین راستا طرح نظارت بر عملکرد هیئت‌های مذهبی استان البرز در دستور کار قرار دارد.


شریعتی اضافه کرد: همه هیئت‌های عزاداری استان توجه ویژه‌ای به اینگونه مسائل دارند و مدیریت آنها از افراد عاشق اهل بیت (ع) تشکیل شده است؛ به همین دلیل همراهی خوبی نیز با این شورا دارند.


وی گفت: در حال حاضر ۲۰۰ بازرس فعالیت هیئت‌ها، تکایا و حسینیه‌های استان البرز را زیر نظر داشته و با همکاری مدیران این هیئت‌ها برای مقابله با خرافات و انحرافات تلاش می‌کنند.


نایب رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان البرز افزود: پیش از فرا رسیدن ایام محرم و صفر تذکرهای لازم به مدیران هیئت‌ها داده شده است، از جمله اینکه امسال نیز تاکید داشتیم که استفاده از تمثال منتسب به ائمه اطهار (ع) ممنوع است، چرا که هیچ سندی درباره اصالت این تصاویر وجود ندارد.


شریعتی گفت: ۲۰۰ بازرس هیئت‌های مذهبی در استان البرز هم‌اکنون فعال هستند که از این تعداد ۱۰۰ بازرس بر عملکرد هیئت‌ها و تکایای شهرستان‌های استان البرز به غیر از کرج نظارت می‌کنند.


وی در پایان گفت: تا به امروز مراسم سوگواری و عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع)  با همکاری مدیریت هیئت‌های عزاداری باشکوه فراوانی برگزار شده است و به طور قطع همین روند تا پایان دهه تداوم خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری