جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۲
مشکلات معلولین روی میزکار مسئولان شهری قرار دارد
مصطفی رضاحسینی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به بازدید از مرکز نابینایان کرج بیان داشت: معاونت فرهنگی شهرداری کرج از سال گذشته اقداماتی را برای ...
مصطفی رضاحسینی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به بازدید از مرکز نابینایان کرج بیان داشت: معاونت فرهنگی شهرداری کرج از سال گذشته اقداماتی را برای جمعیت های حمایت از معلولین انجام داده که در بحث روشندلان، رونمایی از کتاب عصای سفید و تهیه کتاب به خطر بریل از جمله آن است.


وی، اظهار امیدواری کرد با نظر مساعد شهردار کرج بتوانیم تعداد محدودی از روشندلان را در سامانه ۱۳۷ و تلفنخانه ها بکارگیری کنیم تا فرهنگ جذب روشندلان در ادارات دولتی و عمومی نهادینه شود.


این مسئول شهری گفت: ان شاء ا… از طریق هماهنگی با خیرین، بخشی از اعضای جامعه نابینایان پس از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به مشهد مقدس عازم می شوند و قطعا این اردوی زیارتی – سیاحتی در تلطیف روحیه این قشر تاثیرگذار است.


معاون فرهنگی شهرداری کرج از آمادگی این معاونت برای اختصاص یکی از فرهنگسراهای سطح شهر به معلولین در صورت موافقت شورای شهر خبر داد.


رضاحسینی افزود: حل واقعی مشکلات معلولین نیازمند ورود سازمان بهزیستی و رایزنی با مجلس شورای اسلامی برای تصویب قوانین حمایتی ویژه زندگی آسان تر معلولین است.


وی قول داد که مدیریت شهری در صورت آمادگی جامعه نابینایان برای برپایی نمایشگاههای موقت و فصلی، همکاری لازم را برای واگذاری فضای مورد نیاز داشته باشد.


معاون فرهنگی شهرداری کرج بیان داشت: بزودی تعدادی کتاب به خط بریل در اختیار جامعه نابینایان قرار می گیرد و ان شاء ا… با همکاری و نظر مساعد کمیسیون فرهنگی شورای شهر، گام های مطلوبی برای معلولین بر می داریم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری