جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۲
تاریخچه جهانی گرامیداشت روز شهرسازی
وي هدف اصلي خود را از نام­گذاري چنين روزي پيشبرد و بالابردن علاقه به مباحث شهرسازي در ميان عامه مردم و متخصصان در مقياس هاي محلي، ملي و بين­المللي عنوان ...
وی هدف اصلی خود را از نام­گذاری چنین روزی پیشبرد و بالابردن علاقه به مباحث شهرسازی در میان عامه مردم و متخصصان در مقیاس های محلی، ملی و بین­المللی عنوان نمود.


تاریخچه داخلی


گرامیداشت روز جهانی شهرسازی برای اولین بار در کشور در آبان ماه ۱۳۸۳ در قالب یک نشست تخصصی تحت عنوان رویکردهای نوین در عرصه شهرسازی ایران و جهان برگزار گردید. در مهر ماه سال ۱۳۸۴ در پیشنهادی به هیات مدیره جامعه مهندسان شهرساز به برگزاری این مراسم به طور فراگیر و با مرکزیت جامعه مهندسان شهرساز در قالب همایش بزرگداشت روز جهانی شهرسازی اشاره شده بود.


پیشنهادهایی که جهت تشکیل دبیرخانه دائمی برگزاری همایش روز جهانی شهرسازی از سال های قبل مطرح شده بود و با سرعت آهسته در حال شکل گیری بود، با تاکید هیات مدیره جدید جامعه مهندسان شهرساز ایران و اعضاء سایر نهادهایی که تا کنون در برگزاری مراسم مشارکت داشتند شکل جدی تری به خود گرفت و در طی جلساتی که با مشارکت نمایندگان نهادهای: جامعه مهندسان شهرساز ایران، جامعه مهندسان مشاور ایران، انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز، سازمان نظام مهندسی استان تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی، دانشگاه هنر و دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در راستای برگزاری فراگیر مراسم بزرگداشت روز جهانی شهرسازی در سال ۸۶ برگزار گردید. دبیرخانه موقت برگزار کننده مراسم قوام یافت و تاثیرات مثبت آن در برگزاری مراسم این سال که در سالن اجتماعات جامعه مهندسان مشاور ایران صورت پذیرفت نماد عینی یافت.


در اولین جلسه دبیرخانه بعد از برگزاری مراسم سال ۱۳۸۶، اعضاء کمیته برگزاری همایش روز جهانی شهرسازی ضمن تحلیل و جمع بندی نقاط مثبت و منفی مراسم برگزار شده، تدوین اساسنامه دبیرخانه دائمی برگزار کننده روز جهانی شهرسازی در دستور کار قرار گرفت و پس از تصویب آن جلسات بعدی در راستای تدارک برگزاری مراسم سال جاری متناسب با اهداف دبیرخانه دائمی و شعار سال تشکیل گردید. از سال ۱۳۸۶ به بعد روز جهاتی شهرسازی در ایران به صورت مستمر و با حضور پرشور متخصصان این رشته برگزار گردیده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری