جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۲
مدیریت شهری در پروسه های زمانی مختلف به روزشود/تدبیر و درآمد زایی کارهای عمرانی را به هدف می رسانند
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمدرضا رضاپور در آیین تودیع و معارفه مدیر درآمد شهرداری کرج با بیان این مطلب افزود: هدف از جابجایی ها در سیستم ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمدرضا رضاپور در آیین تودیع و معارفه مدیر درآمد شهرداری کرج با بیان این مطلب افزود: هدف از جابجایی ها در سیستم اداری شهرداری پویایی سازمان است و این موضوع هماهنگ با ذات و سرشت فعالیت این دستگاه خدمات رسان است.


وی عنوان کرد: با توجه به سیاستگذاری جدید شهردار، تغییراتی در چیدمان مدیریتی شهرداری کرج شکل گرفت که تودیع محمود اشرفی مدیر سابق درآمد شهرداری کرج و معارفه افراسیاب شجاعی به جای وی، نمونه ای از این جابجایی ها بود.

 

رضاپور با بیان اینکه، ضروری است، هراز گاهی مجموعه مدیریت شهری خود را به روز کند، عنوان کرد: از راهکارهای تحقق این مهم، بهره گیری از توان تخصصی نیروها در بخش های مختلف است.


این مسئول اظهارداشت: جابجایی در سیستم مدیریتی به معنای ناکارآمدی افراد و وجود ضعف و نقصان نیست بلکه، این مهم با هدف پیشبرد اهداف سیستم که بی شک اهداف کلانی است، انجام می شود.


رضاپور با تاکید بر اینکه، در سیستم اداری نباید دچار روزمرگی شد، گفت: ماهیت کار و فعالیت در ادارات و سازمان ها به گونه ای است که طی گذشت زمان افراد فعال در مجموعه را دچار روزمرگی می کند که دچار شدن به این موضوع آسیب های بزرگی را به بدنه سیستم وارد می کند.


وی ادامه داد: جابجایی های مدیریتی می تواند مانع از بروز این آسیب شود زیرا با حضور مدیران جدید طرح ها و برنامه های جدید در کنار سیاست های کاری نوین شکل می گیرد که این خود مانع از روزمرگی می شود.


تدبیر و درآمد زایی کارهای عمرانی را به هدف می رسانند


معاون اداری مالی شهرداری کرج در ادامه با بیان اینکه، تدبیر، اندیشه و سیاست گذاری اصولی منجر به کسب درآمدهای پایدار و مناسب می شود، گفت: تحقق این مهم نیز منتهی به انجام امور عمرانی به عنوان یکی از رسالت های بزرگ شهرداری می شود.


رضاپور با بیان اینکه، مدیر سابق درآمد شهرداری کرج کارنامه درخشانی را تقدیم شهر و شهرداری کرد، اظهارامیدواری کرج، مدیر جدید درآمد با الگو برداری از شیوه های مناسب، راههای موفقیت را به طور مطلوب و سازنده طی کند.


وی با تاکید بر تشکیل کارگروهی مبنی بر کارگروه رصد و بررسی کدهای درآمدی مناطق، عنوان کرد: با تشکیل این کارگروه کدهای درآمدی مناطق رصد و برنامه ریزی مناسبی برای مباحث مربوط به آن می شود.


این مسئول با تاکید بر اینکه، نباید درآمد های مناطق را به حال خود واگذار کنیم، بر ضرورت تشکیل کارگروه فوق تاکید کرد.


رضاپور اظهارداشت: از دیگر سیاست های مهمی که باید در این حوزه دنبال شود، رسیدن به برنامه کارآمد به منظور وصول مطالبات شهرداری است.


پیشرفت با تغییرات حاصل می شود


در این جلسه، محمود اشرفی، مدیرسابق درآمد شهرداری کرج نیز با بیان اینکه، پیشرفت همیشه با تغییرات بهینه و اصولی محقق می شود، عنوان کرد: همه تغییرات با هدف حرکت سیستم اداری به سمت پیشرفت و تعالی صورت می گیرد.


وی اظهارامیدواری کرد: با تغییر و تحولات صورت  گرفته، شهرداری گام های موثری را در راستای ارتقاء برنامه های مدیریتی و به تبع آن آبادانی شهر بردارد.


افراسیاب شجاعی نیز در جایگاه مدیر درآمد شهرداری کرج با عنوان این مطلب که، حوزه درآمد حوزه ای حساس است، گفت: رسیدن به برنامه جامع و کاملی که پویایی سازمان و عمران شهری را در بر داشته باشد در سر فصل برنامه های حوزه درآمد شهرداری خواهد بود.


وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک جلسه ای با روسای مالی، مسئولان مالی مناطق و حوزه های ذیربط با محور ارائه مباحث تخصصی حوزه درآمد برگزار می شود.

 

گفتنی است در این آیین، افراسیاب شجاعی به عنوان مدیر درآمد شهرداری کرج منصوب شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری