جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۲
نقشی اساسی در شورای عالی استان ها ایفا کنیم/ انتقاد سازنده جایگزین انتقام های شخصی شود
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، پیش از ظهر امروز پنج شنبه، اعضای جدید و قدیم شورای اسلامی شهرستان کرج دور هم جمع شدند تا ضمن تقدیر از ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، پیش از ظهر امروز پنج شنبه، اعضای جدید و قدیم شورای اسلامی شهرستان کرج دور هم جمع شدند تا ضمن تقدیر از فعالیت دوره سوم این شورا،‌ اعضای جدید به شهروندان معرفی شوند.


در این جلسه که در سالن جلسات شورای اسلامی شهر کرج برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر کرج خواستار ایفای نقش جدی شورای شهرستان در شورای عالی استان ها شد و اظهار داشت: باید از ظرفیت های شورا و امکاناتی که این عرصه می تواند در اختیار شهر بگذارد به خوبی و به نفع شهر بهره برداری کنیم.


محمود دادگو با تاکید بر اینکه در قانون اساسی مواد ۱۰۰ تا ۱۰۱ متعلق به شوراها است و باید بر اساس ان فعالیت کنیم، خاطرنشان کرد: در مواردی پیش آمده که بداخلاقی ها و افتراهایی به اعضای شورا وارد آمده که غالب این موارد بدون تحقیق و بر مبنای شنیده ها بوده است که این امر بیشتر جنبه انتقام را به خود می گیرد.


دادگو افزود: ما از انتقاد سازنده استقبال می کنیم و رسانه ها و منتقدین نیز باید بکوشند با رعایت اخلاق، فرهنگ انتقاد سازنده به جای انتقام را در جامعه نهادینه کنند.


رئیس شورای اسلامی شهر کرج بر ضرورت پرداختن به مدیریت واحد شهری تاکید کرد و از اعضای شورای اسلامی شهرستان خواست برای تحقق این مهم بکوشند.


وی همدلی را راز موفقیت شوراها دانست و اذعان داشت: اگر شوراهای شهرهای اقماری و شهرستان کرج نباشند،‌ ما نیز در شورای شهر کرج قادر به انجام کار ارزشمندی نخواهیم بود.


دغدغه های استان بسیار است


این مسئول باسابقه شورای اسلامی شهر کرج به دغدغه های شهر اشاره کرد و افزود: ترافیک از مشکلات بسیار شایع شهر است که باید علاجی جدی برای آن اندیشید. همچنین راه اندازی قطارشهری، آب های سطحی و فاضلاب، کمپوست زباله و موارد مهمی از این دست باید به جد مورد توجه قرار گیرند.


دادگو با گلایه از عدم  همکاری ادارات و دستگاه ها برای حضور در شورا و پاسخ به پرسش های موجود در موارد متعدد، تاکید کرد: این امر در قانون دیده شده ولی متاسفانه چنان که باید و شاید مورد اجرا گذاشته نمی شود.


رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: بودجه عمرانی استان باید توسعه یابد تا بتوان در این زمینه شهر را به سمت ابادانی پیش برد.


دادگو امایش سرزمین را یک ضرورت اصلی برای کل استان برشمرد و تاکید کرد: در این زمینه از استانداری نیز درخواست کرده ایم تا طرح آمایش سرزمین را برای کل استان به اجرا در اورد.


تکمیل قانون اساسی با ایجاد شوراها


رئیس دوره چهارم شورای اسلامی شهرستان کرج نیز در جریان این جلسه اهمیت شورا و مشورت را از ابعاد گوناگون مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: انتخابات شوراها در سال ۷۷ موجب کامل شدن قانون اساسی کشور بود.


میر ابراهیم صدیق تفاوت نظام جمهوری اسلامی را بعد مشورتی آن دانست و حل مشکلات مردم با بهره گیری از امور شورایی را بسیار موثرتر ارزیابی کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری