جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۲
ظرفیت های قانون اساسی درباره شوراها از انچه در اختیار قرار گرفته، بیشتر است
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ناصر گروسی در جلسه امروز تودیع و معارفه اعضای جدید و قدیم شورای اسلامی شهرستان کرج، به بیان برخی دیدگاه های خود ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ناصر گروسی در جلسه امروز تودیع و معارفه اعضای جدید و قدیم شورای اسلامی شهرستان کرج، به بیان برخی دیدگاه های خود نسبت به فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا پرداخت و اظهار داشت: مبادا نحوه عملکرد ما به گونه ای باشد که مردم بگویند بودن و نبودن شورا مزیتی برای شهر و روستا به همراه ندارد یا حتی چنین استنباط شود که نبود شوراها از بودن انها بهتر است.


وی تصریح کرد: در این صورت به واقع باید خود را مواخذه کنیم.


گروسی از وجود نگاه کلان در شوراها به عنوان یک ضرورت بسیار مهم یاد کرد و ادامه داد: متاسفانه در این حوزه نگرش اعضای شوراها تا اندازه ای محدود است که باید وسعت داده شود. از این حیث اعضا باید به مباحث جدی پرداخته و از صرف زمان برای امور جزیی بپرهیزند.


این عضو شورای چهارم شهرستان کرج گفت: شوراها باید برنامه داشته باشند و نسبت به زمان بندی های برنامه حرکت کنند.


وی یکی از انتقادات اصلی خود را به تخصیص شورا به شهرداری و ترویج این نگاه اختصاص داد و اذعان داشت: اطلاق عنوان شورای شهرداری اتفاق خوشایندی نیست و ما نباید خودمان را به شهرداری محدود کنیم.


رئیس دوره سوم شورای اسلامی شهرستان کرج با بیان اینکه این کلانشهر چهارمین کلانشهر کشور و در ردیف دوازدهمین شهر از حیث جمعیت قرار دارد، یاد اور شد: این در حالی است که ما هنوز در بخش های کلانی چون بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و فرهنگ مشکلات متعدد و بخش های رها شده بسیار داریم که به انها پرداخته نشده است.


گروسی خاطرنشان کرد: ما از ظرفیت های بسیاری برخورداریم که باید باید با تقویت آنها از این امکانات سود جسته و زمان خود را برای پرداختن به نکات کوچک و کم اهمیت هدر ندهیم.


وی در تشریح اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در دوره سوم شورای اسلامی شهرستان کرج نیز گفت: در این دوره ۱۳۹ جلسه برگزار شد که حاصل ان ۵۱۱ مصوبه بوده است. از این میان ۵۶ جلسه با مسئولین استان و شهرستان برگزار شده و نزدیک به ۲۲ جلسه از جلسات شورا در شهرها و روستاهای اقماری برپا شده است.


گروسی انتخاب این شورا به عنوان شورای برتر در سال گذشته توسط استانداری را یکی از نقاط برجسته عملکرد دوره سوم شورای اسلامی شهرستان برشمرد و تاکید کرد: این شورا از جمله شوراهایی بود که جلسات آن به صورت مرتب و قانونمند تشکیل شد که اکثر مصوبات آن خروجی مثبتی داشته است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری