جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۲
۹۵ درصد درختان نارون از وجود آفات مصون ماندند
فاطمه محمدبیگی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام این خبر اظهار داشت: در 7 ماهه سال جاری همزمان با طغیان آفات و بیماری های عمومی فضای ...
فاطمه محمدبیگی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام این خبر اظهار داشت: در ۷ ماهه سال جاری همزمان با طغیان آفات و بیماری های عمومی فضای سبز شهری از جمله انواع شته، سوسک برگ خوار نارون، بلایت سوزنی برگان، عملیات اجرائی مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی انجام شد.


وی افزود: این عملیات با تکیه بر روش های مدیریت تلفیقی آفات و نیز تاکید بر کاهش مصرف سموم شیمیایی صورت پذیرفت.


این مسئول عنوان کرد: با توجه به شواهد موجود، نتیجه عملیات مربوطه که با نظارت گروه حفظ نباتات اداره نظارت بر نگهداری فضای سبز و با همکاری و جدیت واحدهای فضای سبز مناطق ۱۲ گانه و سایر واحدهای امانی مرتبط با حفظ و نگهداری در  سازمان انجام شد، مثبت و موفق ارزیابی می شود.


محمدبیگی ادامه داد: در این راستا انجام اقدامات به موقع و کنترل آفت مخرب سوسک برگخوار نارون به روش های شیمیایی و غیرشیمیایی در سال جاری کاملا محسوس بوده و نتایج مثبت اقدامات در بسیاری از نقاط شهر مشهود می باشد.


مسئول حفظ نباتات سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج یادآور شد: آفتی که در سال های نه چندان دور با توری کردن برگ ها، زیبایی و سلامت درختان نارون را به شدت تحت تاثیر قرار داد و تهدیدی جدی در کاشت مجدد نارون در عرصه های مختلف فضای سبز شهر کرج به شمار می رفت، هم اکنون تحت کنترل است.


وی گفت: با توجه به شواهد و آمار موجود خوشبختانه بیش از ۹۵ درصد درختان نارون پراکنده در فضای سبز شهر کرج اعم از پارک ها، حاشیه معابر و میادین از آسیب آفت نامبرده کاملا مصون مانده اند.


این مسئول افزود: جمعیت آفت مورد نظر در حال حاضر تحت کنترل بوده و در صورت ادامه این روند، در سال های آینده مشکلات فضای سبز شهر کرج از بابت این آفت به شدت کاهش خواهد یافت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری