جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۲
محفل جهانی شیرخوارگان حسینی در شهرهای البرز برگزار می شود
وحید آقاشریفی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ساعت برگزاری مراسم را 8 الی 10 صبح عنوان و خاطر نشان کرد: حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ ...

وحید آقاشریفی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ساعت برگزاری مراسم را ۸ الی ۱۰ صبح عنوان و خاطر نشان کرد: حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن اویسی در این مراسم سخنرانی می کند و جمعی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مرثیه سرایی می پردازند.


وی با بیان اینکه هدف از برگزاری محفل شیرخوارگان حسینی، راه اندازی نهضت عاشورا و شناساندن آن در جهان قبل از ظهور امام زمان(عج) است، بیان کرد: محفل بزرگ شیرخوارگان حسینی امروز به یکی از جریان‌های بزرگ فرهنگی شیعه تبدیل شده است. روز جهانی حضرت علی اصغر(ع)، تقویم معنوی عاشورا و محور بزرگ‌ترین تهییج غیرت شیعی بوده و هزاران نفر از عاشقان اهل بیت(ع) و مکتب حسینی به صورت همزمان آرمان متعالی شیعه و مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) را فریاد می‌زنند.


به گفته دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) در غرب استان تهران و استان البرز، مصلی بزرگ نماز جمعه شهر کرج، مهدیه کرج، هیات رزمندگان غرب (مهدیون)، مسجد جامع حصارک بالا، هیات رزمندگان شرق (امامزاده حیدر (ع))، امامزاده طاهر (ع) و مصلی نماز جمعه مهرشهر و… از جمله محل های برگزاری محفل شیرخوارگان حسینی در هسته مرکزی کرج است.


وی، شماره ۰۹۳۶۶۳۰۱۲۷۵ را پل ارتباطی این مجمع با شهروندان کرجی اعلام کرد و گفت: کلیه عزیزانی که با شرکت در محفل جهانی شیرخوارگان حسینی خاطرات شیرینی را در ذهن ثبت کرده یا حاجت روا شده اند، می توانند از طریق پیامک به این شماره، دبیرخانه مجمع را نیز در جریان آن بگذارند. همچنین آمادگی خود برای کمک های مادی و معنوی جهت برگزاری هر چه با شکوه تر این محفل را اعلام کنند.


آقا شریفی افزود: همچنین شهروندان گرامی می توانند از طریق پیامک به این شماره از نزدیک ترین مکان برگزاری محفل شیرخوارگان حسینی به مکان زندگی خود مطلع شوند.شهادت علی اصغر(علیه السلام)


امام به علی می‌نگریست که ناگاه تیری به گلوی علی نشست و او را ذبح کرد. در این هنگام «حرمله بن کاهل اسدی» با تیری علی را نشانه گرفت و او در دست امام ذبح شد. آن حضرت دست خود را زیر گلوی او گرفت، دستش پر از خون شد و آن را به جانب آسمان پاشید.


امام باقر(علیه السلام) فرمودند: هرگز قطره‌ای از آن خون به زمین نریخت.


سید بن طاووس اینگونه گزارش کرد: امام حسین(علیه السلام) طفل را از دست خواهرش زینب گرفت و جلو آمد تا او را ببوسد که ناگاه تیری آمد و کودک را ذبح کرد. علی را به دست خواهر داد و فرمود: «او را بگیر»، سپس خون‌ها را به آسمان پاشید و با خداوند سخن گفت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری