جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۲
همایش «یاوران حسینی» در جوار ضریح مطهر حبیب بن مظاهر(ع) برگزار می شود
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: مقرر شد این همایش در آستانه ورود به ماه محرم و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای سومین سال متوالی ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: مقرر شد این همایش در آستانه ورود به ماه محرم و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای سومین سال متوالی در کرج برگزار شود.


وی در ادامه اظهار داشت: به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان  همایش یاوران حسینی امسال در تاریخ پنجشنبه ۱۶ آبان ماه جاری  مطابق با سوم محرم  ساعت ۹ صبح در محل ساخت ضریح مطهر حبیب بن مظاهر (ع) واقع در شبستان مصلی کرج برگزار می شود.


در این همایش که خادمین و نمایندگان ستاد در مساجد، ادارات، شرکت ها وحضور دارند جایگاه حبیب بن مظاهر (ع) ، پروژه ها و نقش ستاد بازسازی عتبات عالیات ، شرایط امروز مسلمین به ویژه تشیع و دستورالعمل ها و نقطه نظرات راهبردی بیان خواهد شد.


حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: جلساتی در مساجد و هیئت‌های مذهبی کرج برگزار می‌شود که در آن نمایندگان ستاد با همکاری هیئت امنای مساجد اقدام به جمع‌آوری نذورات مردمی می‌کنند و در انتها نیز مبالغ جمع‌آوری شده صورت جلسه و به اهالی اطلاع داده می‌شود.


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز یادآورشد: امسال برای ساماندهی مشارکت‌های مردمی پنج کارگروه شامل مساجد و هیئت‌های مذهبی، اصناف، آموزش و پرورش، ادارات و کارخانجات تشکیل شده است.


وی برگزاری این همایش را با هدف تبیین فرهنگ عاشورا عنوان و با اشاره به اهمیت تبیین باورهای دینی و عاشورایی در میان نسل امروز توضیح داد: حضور مبلغان نقش بسیار تاثیرگذاری در تبیین باورهای دینی و معرفتی بوجود آورنده فرهنگ عاشورایی دارد.


حجت الاسلام حسینی حضور رسانه های دیداری، شنیداری و مکتوب را در تبیین ارزشهای دینی مهم ارزیابی کرد و از اصحاب رسانه خواست تا با اطلاع رسانی بیشتر در مورد اینگونه مراسم وظیفه اصلی خود در امر اطلاع رسانی و ایجاد آگاهی و بیداری در مردم انجام دهند.

 

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری