جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۲
مدیریت شهری کرج رونق بخش محافل فرهنگی و هنری است
محمدجعفر جوادی آملی در گفتگو با برنامه رادیویی "شهر من سلام"، ضمن گرامیداشت روز فرهنگ عمومی، آن را مقوله ای پیچیده و کارشناسی دانست که از انسانها از لحظه تولد ...
محمدجعفر جوادی آملی در گفتگو با برنامه رادیویی “شهر من سلام”، ضمن گرامیداشت روز فرهنگ عمومی، آن را مقوله ای پیچیده و کارشناسی دانست که از انسانها از لحظه تولد تا زمان مرگ با آن ارتباط دارند و گفت: امروزه حتی قبل از تولد فرزندان، والدین برای رشد و تربیت مناسب آنها برنامه ریزی می کنند و کسب مهارت های «فرهنگ زندگی» برای خانواده ها از اهمیت اساسی برخوردار است.


این مسئول شهری، بحث فرهنگ را فراتر از مباحث عمومی و تخصصی ارزیابی کرد و ادامه داد: در عصر کنونی، انسان ها در اتخاذ تصمیمات خرد و کلان زندگی شان از انتخاب دوست گرفته تا پیدا کردن شغل، تعیین محل زندگی، انتخاب همسر مناسب و… مباحث فرهنگی را در نظر می گیرند و اصولا از آنجا که بحث «فرهنگ» در تمامی حوزه ها تعریف و کارکرد خاص خود را دارد، نمی توان آن را در انحصار تعریف یا چارچوب خاصی قرار داد و برای ایجاد، کنترل یا اشاعه اش فرمول مشخصی ارایه نمود.


جوادی آملی خاطر نشان کرد: فرهنگ مشترکی که در رگ و ریشه تمام ایرانیان جریان دارد، “فرهنگ دینی” است که تمام قواعد و اصول زندگی را در بر می گیرد و اکثر سازمان های فرهنگی کشور رسالت آشنایی بیشتر مردم با این فرهنگ را بر عهده دارند.


وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر، اظهار امیدواری کرد که عزاداری های شهروندان محترم مورد قبول امام حسین (ع) قرار گیرد.


فرهنگ عاشورایی ضامن سعادت دنیا و آخرت


جوادی آملی ادامه داد: یکی از مهمترین، شاخص ترین و عمومی ترین فرهنگ های ما «فرهنگ عاشورایی» است که عمل به آموزه هایش، ضامن حراست از دنیا و آخرت انسانها است.


این مسئول یادآور شد: مقوله “فرهنگ” موضوع عام و وسیعی است و در ابعاد مختلف بدان پرداخت شده و جای جای زندگی انسان از ابتدا تا انتها متاثر از مسایل فرهنگی است؛ تربیت فرهنگی انسانها از دوران جنینی آغاز می شود و تا پایان عمر ادامه دارد.


تشریح رسالت های سازمان فرهنگی شهرداری


جوادی آملی در پاسخ به سوال مجری برنامه در خصوص رسالت های سازمان فرهنگی شهرداری کرج بیان کرد: در سازمان ارتقای سطح امکانات فرهنگی و ورزشی شهر به موازات یکدیگر دنبال می شود و از آنجا که این دو مبحث متاثر از یکدیگر هستند؛ می تواند تاثیرات مثبتی به همراه داشته باشد.


وی، «آسیب شناسی، هدفگذاری، برنامه ریزی و اجرا» را سطوح مختلف تعریف و اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی در این سازمان اعلام کرد.


 این مسئول شهری، عملکرد مدیریت شهری کرج در حوزه اقدامات فرهنگی را در مقایسه با سایر کلانشهرهای کشور «مطلوب» و «رو به رشد» توصیف کرد و گفت: برغم اینکه قانونگذار وظایف مشخصی را برای شهرداریها در حوزه فرهنگی مصرح نکرده است اما مدیران شهری با درک اهمیت تاثیر مثبت ارتقای فرهنگ شهری بر داشتن شهری سالم و توسعه یافته، اقدامات کلان فرهنگی و ورزشی را در دستور کار قرار داده است که تولد سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری کرج گامی در همین راستا است.


جوادی آملی از فعالیت دهها مرکز و مجموعه فرهنگی و ورزشی در زیر مجموعه های این سازمان با اولویت اشتغالزایی کارشناسان و دلسوزان فرهنگی و ورزشی خبر داد و بیان کرد: شهرداری در زمینه ارتقای سطح فرهنگ و ورزش جامعه با دستگاهها همکاری دارد، به طوری که هم اکنون در هر یک از فرهنگسراها و خانه های فرهنگ حدود ۲۵ نفر از کارشناسنان را به عنوان مدرس بکارگیری کرده ایم.


وی در بخشی پایانی سخنانش گفت: احداث ۲ مجموعه ورزشی در نقاط مختلف سطح شهر، احداث یک مجتمع فرهنگسرا در منطقه کلاک (منطقه ۱۱ شهرداری کرج) با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال و همچنین یک مجموعه کامل ورزشی در ۴۵ متری گلشهری با حدود ۸۰ میلیارد ریال اعتبار (منطقه ۵ شهرداری کرج) از جمله اقدامات در دستور کار سازمان است که ان شاء ا… به ثمر می نشیند. اولویت های شهرداری بر اساس نیازسنجی و نظام انتقادات و پیشنهادات تبیین می گردد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری