جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۲
سیاست شهرداری اهواز مردم محوری است
شهردار اهواز براي تعريف و تامين درآمدهاي پايدار بايد با تشكيل كميته هاي درآمدي در مناطق و شناسايي منابع جديد درآمدي اين مشكل را برطرف كرد. سيد خلف موسوي ادامه داد: شهرداري ...

شهردار اهواز برای تعریف و تامین درآمدهای پایدار باید با تشکیل کمیته های درآمدی در مناطق و شناسایی منابع جدید درآمدی این مشکل را برطرف کرد.
سید خلف موسوی ادامه داد: شهرداری اهواز ۱۸۰ آیتم و کد درآمدی دارد که در حال حاضر تنها  چهل کد فعال داریم. که باید برای جذب مشارکت بخش خصوصی و عوارضی که باید از نهادها و شرکت‌ها دریافت کنیم  راه کار و برنامه ای تعریف کنیم.
وی با ذکر این نکته که درآمد و درآمدزایی و کاهش هزینه ها مبنای فعالیت شهرداریهاست افزود:  مردم انتظار دارند عوارضی که پرداخت می کنند به بهترین نحو در شهر هزینه شود که این امر اگر محقق شود موجب اطمینان و اعتماد شهروندان می شود و رضایت مردم باعث مشارکت بیشتر آنها می شود.
شهردار اهواز تصریح کرد: سیاست بنده مردم محوری است  چراکه حرمت مردم بر همه ما واجب است. مدیران شهرداری باید مردم محور، توانمند و آگاه به قوانین و مقررات  باشند تا با رعایت آن خدمات مطلوب تری را به شهروندان ارائه دهند.
سید خلف موسوی خطاب به مدیران شهرداری گفت: مردم باید احساس کنند در سختی ها کنارشان هستید. زیرا این امر باعث می شود مردم مشارکت بیشتری در اداره امور شهر داشته و ضمن ایجاد موجب بیشتر جذب بخش خصوص می شود.
وی تصریح کرد: در همه بخش ها و برای جلب اعتماد باید قوانین و مقررات به صورت شفاف اعمال شود.کارها باید  فی سبیل ا… و برای رضای خدا باشد که قطعاً اجر این زحمات را خداوند خواهد داد.
موسوی با تاکید بر این نکته که در واگذاری کار به پیمانکاران باید ضمن ارزیابی سوابق و وضعیت آنان دقت لازم صورت گیرد گفت:وقتی شفاف سازی شود قطعاً پیمانکاران با دقت بررسی می شوند و هیچگونه رانت خواری صورت نمی گیرد.
وی همچنین بر حفظ عزت سازمانی پرسنل و مدیران شهرداری تاکید کرد .
شهردار اهواز در ادامه اظهار داشت:کلیه املاک شهرداری باید در قالب یک بانک تعریف شوند و مشخص شود شهرداری چقدر ملک دارد. وقتی مردم این شفاف سازی ها را می بینند مشارکت بیشتری صورت می گیرد.
وی گفت: من به فکر حذف کسی نیستم. هدف ما باید فقط کار کردن باشد. نباید اسیر پست و مقام شویم. نباید بدنبال ریاست و جاه طلبی باشیم. باید بدون حاشیه و با توان بیشتر کار کنیم. اگر مدیران کنار شهردار نباشند و انسجام وجود نداشته باشد پیشرفتی صورت نمی‌گیرد.
شهردار اهواز خطاب به مدیران شهرداری گفت : سیاست من تقویت شهرداران مناطق است. اگر روزی یک ساعت برای درآمدزایی فکر کنید می تواند منشا تحول باشد باید با مجامع فکری در ارتباط باشید. باید فکر کنید که در بخش های مختلف چه کاری می توانید انجام دهید.
سید خلف موسوی  افزود:امسال بودجه شهرداری اهواز ۶۹۶ میلیارد تومان برآورد شده که ۱۳۰ میلیارد تومان آن در بخش مشارکت ها تعریف شده است که تاکنون محقق نشد. همچنین برای اجرای پروژه ها ۲۵۰ میلیارد تومان کسر بودجه داریم که باید برای این موضوع چاره اندیشی و منابع جدید درآمدی تعریف کنیم. با عوارض موجود تحولات بزرگی صورت نمی گیرد بلکه باید  درآمد های جدید تعریف کنیم و موجب پایدار شدن درآمدها شویم.
وی گفت: همه در قبال شهر مسئول هستند و باید خود را شهردار اهواز تصور کنند چراکه شهر را  باید با روحیه جمعی ساخت.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری