جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۲
میهمانی آسمانی ها
شهادت، پروازي بي قاعده و بي مرز تا بي کرانهاي دور، تا آنجا که مطلق خداوندي است. واپسين ثانيه ها حضورش بر زمين است فرشتگان آمدند تا آخرين مصرع از ...
شهادت، پروازی بی قاعده و بی مرز تا بی کرانهای دور، تا آنجا که مطلق خداوندی است. واپسین ثانیه ها حضورش بر زمین است فرشتگان آمدند تا آخرین مصرع از بیت ماندن را با طنینی دلنشین برایش زمزمه کنند.


دیگر صدای پوتینهایش نمی آمد، وقتی که خاک جبهه بر قدمهایش بوسه می زد. آسمان آغوش آرام بلندش را گسترد تا پروازش را خوشامد بگوید و اینک بقایای جسم خاکی اش پس از سالها برایمان ارمغان آمده است و شما زمینیان پشت سرش آب نریزید که او در جهانی فراتر از آنکه ذهن زمینی به ساحت قدسی آن راه یابد، متولد شده است.


نمی خواهد نبودنش را بی تابی کنی که او همه بودنهایش را به بودنهایت هدیه کرده است. شهادت، پایان راه نیست، آغاز است. تولد ستاره ای است که پرتو نورش عرصه زمان را می نوردد و زمین را به نور رب الارباب اشراق می بخشد.


از کدام شهید بنویسیم که نشانی از دلیری و رشادت در او نباشد؟ کدام یک را می شناسی که معلم ایثار و اسوه اخلاق نباشد؟ کدام نقطه از ایران را می شناسی که نشانی از مزار شهدا نداشته باشد؟ همه کلمات و جمله ها مانده اند که چگونه به پاس تقدیر از عظمت روح شهیدان کنار هم بنشینند و من نیز سردرگمی واژه ها را در ذهن نظاره می کنم که این بار به کجای ایران سر بزنم و از کدام خوب شهید بنویسم!


از سرزمینم ایران کوچک می نویسم سرزمینی که پر شده است از عطر خوش خاطرات شهیدان نژاد فلاح، شهید بهنام محمدی، شهید حسین فهمیده و هزاران شهیدی که نامشان امروز بردل و جان این سرزمین نشسته است… آری به حرمت خون شهداست که امروز فرصت زندگی داریم که می توانیم نام کشورمان ایران را بر زبان ها به نیکی جاری کنیم. باید قدر شناس باشیم، باید قدر مادری که تارهای سپید مویش حکایت داغی بزرگ دارد را بدانیم. هم اویی که صدای ناله و فغانش در سینه حبس شد تا من و تو امروز آسوده خاطر باشیم، آسوده زندگی کنیم بی ترس بی نگرانی….


امروز که دغدغه هایمان از جنگ و طغیان دشمن کم شد باید قدر شناس تر شویم قدر پدری که فرزندانش را راهی دیار شهادت کرد. از تو می گویم تویی که فرزندت را ندیده چشم از دنیا فروبستی و هیچ منتی هم بر سرمان نگذاشتی. کرج چند روزی است که عزادار پدر بزرگوار شهیدان نژاد فلاح است. او  که مصداق آیه شریفه قرآن کریم در «الحقنابهم ذریتهم و ما التناهم من عملهم» با فرزندان شهید خویش محشور و از پاداش صبر و استقامت در مجاهدت برخوردار می‌شود…


نسل امروز داستان شهادت را شنیدند بی گمان باور دارند جایتان در دنیای خاکی خالی است اما هنوز هم احساس می شوی… با دلت که ببینی ، جای قدمهایشان در همه خاک وطنم، پیداست. راهت پایدار  می ماند و این همه خواسته ات از من و هم نسل هایم است. تو پرواز کردی در آسمانی که امروز سقف آبی و آرام من است، خودت، مادرت و پدرت، فرزند و خانواده ات را به من ونسل من سپردی… اش روز محشر شرمنده نگاهتان نباشیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری