جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۲
اخبار شهرداری تهران / صرف هزینه ۱۷۸ میلیارد تومانی برای تملک ۲۷ باغ خصوصی طی ۳سال گذشته

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به رویکرد شهرداری در موضوع حفظ و گسترش باغ های شهر گفت طی ۳ سال گذشته ۱۷۸ میلیارد تومان اعتبار برای تملک برخی باغات تهران در نظر گرفته شد.

Print Friendly, PDF & Email

علی محمد مختاری ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: تعدادی از این باغ‌ها تاکنون به بوستان و فضای سبز عمومی تبدیل شده و در اختیار شهروندان قرارگرفته‌اند و تعداد دیگری نیز در حال آماده سازی هستند.

به گفته مختاری این‌باغ‌ها عمدتا به شکل باغ‌های ایرانی طراحی شده و به بوستان عمومی تبدیل می‌شوند. فضای سبز

وی همچنین در خصوص توسعه فضای سبز در مناطق دارای بافت فشرده نیز گفت: در مناطقی همچون ۱۱، ۷، ۱۰ و ۱۷ که با کمبود فضای سبز مواجه هستیم طی برنامه ایی منظم نسبت به خرید، تجمیع و یکپارچه سازی برخی ساختمان‌ها در این مناطق اقدام شده و آنها را تبدیل به پارک های محله ایی کرده ایم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها در ادامه ضمن اشاره به استاندارد کردن سرانه فضای سبز درون و برون شهری تهران اظهار کرد: طرح جنگل کاری را در ۱۲ پادگان نیز به اجرا در آورده ایم و فضاهای باز و بدون استفاده پادگان را که می توانست به ساخت و سازهای غیر مجاز اختصاص پیدا کند به محوطه سازی و جنگل کاری اختصاص یافته است.

مختاری افزود : با برنامه‌ریزی صورت گرفته در نظر داریم سرانه ۱۵ متر مربعی فضلی سبز درون شهری را طی چند سال آینده به ۱۸ متر افزایش دهیم./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری