جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۲
عملیات بهسازی باغ لاله های آسارا آغاز شد/ راه اندازی سایت باغ لاله ها؛ به زودی
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،، محسن محمدی طی بازدید از اجرای عملیات بهسازی باغ لاله ها ضمن تقدیر از غلامی مدیریت باغ لاله ها اظهار داشت: بخش آسارا ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،، محسن محمدی طی بازدید از اجرای عملیات بهسازی باغ لاله ها ضمن تقدیر از غلامی مدیریت باغ لاله ها اظهار داشت: بخش آسارا به دلیل استقرار در یک ناحیه کوهستانی و دارا بودن جاذبه های طبیعی متنوع و زیبا دارای ویژگی ها و ظرفیت های فراوانی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.


محمدی تصریح کرد: با توجه به اینکه باغ لاله ها هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشور و استان و بعضا گردشگران خارجی است باید به عنوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری استان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.


محمدی اضافه کرد: باغ لاله های گرماب یکی از نقاطی است که می توان با برنامه ریزی صحیح تبدیل به یکی از قطب های صنعت گردشگری ملی باشد.


وی وجود رودخانه کرج، طبیعت زیبای باغ لا‌له ها با چشم اندازهایی چون کوههای البرز رودخانه کرج و پوشش گیاهی منحصر به فرد جاده از جاذبه های گردشگری کشور بوده که این امر مستلزم نگاه ویژه مسئولین به بخش است.


این مقام مسئول گفت: این باغ استعداد ثبت ملی دارد که تسریع در به ثبت رساندن این باغ از طریق اداره کل میراث فرهنگی مورد انتظار است .


در ادامه غلامی مدیر مهد لاله ها ضمن تقدیر از حمایت های همه جانبه بخشداری آسارا اظهار داشت: این باغ کلیکسیون باغ لاله ایران است که در مساحتی نزدیک به ۶ هزارمتر ۳۲ گونه لاله در الوان مختلف بوده که فراوانی آن رنگ قرمز در ۵ نوع و رنگ زرد در ۶ نوع می باشد .


مدیر مهد لاله ها  تصریح کرد: زمان بازدید از این باغ و جشنواره گل لاله،  معمولا اردیبهشت ماه است که البته درجه هوا ، میزان رطوبت و نور در شروع و اتمام دوره آن تاثیرگذار است و بازدید از این باغ رایگان بوده و هر بازدید کننده علاقمندی می تواند از زیبایی های این باغ که در محیطی در دسترس قرار دارد لذت ببرد.


غلامی با بیان اینکه هر سال استقبال مردم از این باغ بیشتر می شود تصریح کرد: طی مذاکره با هیأت مدیره بهسازی این باغ اعم از آیشکاری خاک ( ۲۰ کامیون خاک ماسه بادی در بستر زمین برای کشت ) ، المان آب با ایجاد برکه ای در حدود ۴۰۰ متر مربع ، تعریض راه ها برای تردد ( خارج از المن جدول ، بتن و با استفاده از سنگ های طبیعی ) ، قاب گلها برای زبیاترشدن باغ ( کنار حاشیه قرار دادن سبزینه گیاه فرانکینیا ) از اقدامات در دست انجام می باشد .


غلامی در خصوص نورپردازی باغ لاله ها گفت: چون گل لاله نسبت به نور بسیار حساس است و در زمان تابش نور با…دز است و زمان استراحت ندارد این عمل موجب کاسته شدن عمر گل می شود که با توجه به این موضوع نورپردازی در این باغ انجام نمی شود .


وی هدف از بهسازی این باغ را طرح افزایش تراکم به منظور تنوع تکثر رنگ اعلام کرد و گفت: هر رنگ در حدود ۲۰۰ شاخه می باشد.


غلامی همچنین از برنامه ریزی برای راه اندازی سایتی به نام باغ لاله در آینده خبر داد و افزود: این کار در ۲ ماه آتی انجام خواهد شد .


با پیگیری های انجام شده و تخصیص اعتبار از سوی استانداری البرز و فرمانداری کرج عملیات احداث سرویس بهداشتی و نمازخانه در جنب باغ لاله توسط اداره کل گردشگری به اتمام رسید و بعد از وصل انشعابات برق و آب جهت نگهداری به ستاد اقامه نماز استان تحویل و پیش بینی می گردد در جشنواره لاله ها در سال ۹۳ گردشگران و بازدید کنندگان مجموعه با مشکلات کمتری مواجه خواهند بود .  

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری