جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۲
شهید فهمیده قله های کمال و انسانیت را فتح کرد / کوچک رهبر دریا دل
محمدرضا رضاپور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، بیان داشت: روز نوجوان فرصتی برای انس بیشتر خانواده ها با فرزندان نوجوان خود و توجه بیشتر به نیازهای ...
محمدرضا رضاپور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، بیان داشت: روز نوجوان فرصتی برای انس بیشتر خانواده ها با فرزندان نوجوان خود و توجه بیشتر به نیازهای آنان است؛ آنان آینده سازان ایران اسلامی هستند و باید برای قبول مسئولیت های سخت و سنگین مهیا شوند.


وی، آشنایی نسل جدید بویژه نوجوانان با فرهنگ ایثار و شهادت را در بلوغ فکری و معرفتی آنان بسیار اثرگذار ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: دانش آموز بسیجی شهید محمدحسین فهیمده در اثر آشنایی و انس با آموزه های بسیج بود که در ایثار و گذشت بسیاری از هم سن و سالان خود را پشت سر گذاشت و به درجه رفیع شهادت نایل شد.


معاون مالی – اداری شهرداری کرج ادامه داد: ایران اسلامی از بدو تولد تاکنون با فرهنگ ایثار و شهادت بیگانه نبوده و ادبیات بسیج در رگ و خون ملت جریان دارد.


رضاپور از برگزاری همایش ها و کنگره هایی با مضمون تجلیل از مقام شهید فهمیده و خانواده شهدای دانش آموز که بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران او را رهبر خود خواند، ابراز رضایت کرد و گفت: یادواره شهید فهمیده و ۳۶۰۰۰ دانش آموز شهید با همکاری مدیریت شهری کرج عصر امروز در تالار شهیدان نژاد برگزار می شود و امید است بتوانیم سهم کوچکی در تجلیل از مقام والای خانواده های معظم شهدای گرانقدر داشته باشیم.


زندگی نامه شهید فهمیده


معاون اداردی مالی شهرداری کرج با یادآور ی زندگی شهید فهمیده عنوان کرد: فهمیده دوازده ساله بود که حوادث کردستان پس از انقلاب اتفاق افتاد. او که عاشق امام و انقلاب بود خود را به کردستان رساند، اما به دلیل سن و سال کمش او را بازگرداندند. با شروع جنگ تحمیلی، در همان روزهای نخست، تصمیم می‌گیرد به جبهه برود و با سختی فراوان عازم خرمشهر می‌شود و با وجود سن و سال کم به فرماندهان ثابت می‌کند که لیاقت و شهامت حضور در جبهه را دارد. او در همان مدت کوتاه رشادت‌های فراوانی از خود نشان داد.


رضاپور افزود: روز شهادت این شهید بزرگوار به علت رشادت و شهامت وصف ناپذیر این نوجوان رشید، روز بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی، شهید فهمیده را یک نوجوان نمونه، استثنایى و پرورش‌یافته در آب و هواى تحول یک ملت توصیف کردند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری