جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۲
اخبار شهرداری کرمان
اعضای کمیسیون اجتماعی شورا از مجموعه‌ی فرهنگی پارک مطهری کرمان بازدید کردند زهرا لری رئیس و سایر اعضای کمیسیون اجتماعی ، ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر کرمان از مجموعه‌ی فرهنگی ...

اعضای کمیسیون اجتماعی شورا از مجموعه‌ی فرهنگی پارک مطهری کرمان بازدید کردند

زهرا لری رئیس و سایر اعضای کمیسیون اجتماعی ، ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر کرمان از مجموعه‌ی فرهنگی پارک مطهری کرمان بازدید کردند.

در این بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی از مرکز فرهنگی – قرآنی بانو «طاهره صفارزاده» کتاب‌خانه ، سالن‌های ورزشی و نگارخانه‌ی شهید آتشی دیدن کردند.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان در حاشیه‌ی بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار کرنا، گفت: بازدید‌های کمیسیون‌های مختلف شورا از فعالیت‌های شهرداری در راستای آشنایی اعضای شورای اسلامی شهر با فعالیت‌های شهرداری و برنامه‌ریزی بهتر برای برنامه‌ها و کارهای آینده‌ی شورا و شهرداری در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی با بیان این‌که این بازدیدها این دو هدف را تامین می‌کند؛ اظهار داشت: باتوجه به نیازهای شهری و سیاست‌های کاری که شورا در نظر دارد؛ بازدیدها کمک می‌کند تا اعضای شورای اسلامی با آشنایی با فعالیت‌های شهرداری، سیاست‌گذاری مناسب‌تری برای برنامه‌های آینده در راستای رفع نیازهای مردم انجام دهند.
وی هم‌چنین با اشاره به بازدید کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان از مجموعه‌ی فرهنگی پارک مطهری، گفت: اعضای کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان پس از اقامه‌ی نماز جماعت به هم‌راه دانش‌آموزان و دانشجویانی که در قرائت‌خانه‌ی شهید سلطان‌زاده مشغول مطالعه بودند؛ از مرکز فرهنگی – قرآنی بانو طاهره صفارزاده، قرائت‌خانه، سالن‌های ورزشی و نگارخانه‌ی شهید آتشی بازدید و در جریان برنامه‌های بخش‌های مختلف این مجموعه به ویژه مرکز فرهنگی – قرآنی قرار گرفتند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی افزود: اعضای این کمیسیون هم‌چنین ضمن گفت‌وگو با دانش‌آموزان و دانشجویانی که در قرائت‌خانه حضور داشتند؛ امکانات سالن‌های ورزشی را نیز مورد بررسی قرار دادند.
وی ادامه داد: اعضای کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان از نمایشگاه خوش‌نویسی هنرمندان بسیجی در نگارخانه‌ی شهید آتشی نیز بازدید و نظرات کارشناسی خود را ارایه کردند.

********

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان:

جلوگیری از قربانی جرم شدن با ارتقای مسئولیت اجتماعی در بین شهروندان

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان گفت: مسئولیت اجتماعی ،مسئولیت مهم و حائز اهمیت است و اگر مسئولیت اجتماعی در بین شهروندان ارتقا پیدا نکند ممکن است خودمان قربانی جرم واقع شویم.

سرهنگ هوشنگ پوررضاقلی در جمع در جلسه توجیهی در خصوص پیشگیری از وقوع جرائم با محوریت هم کاری پاکبانان با کلانتری های شهر و حوزه ی معاونت پیش گیری از وقوع جرایم دادگستری در کاهش جرایم اجتماعی ، در جمع پاکبانان شهرداری کرمان، شغل پاکبانی را سخت نرین شغل عنوان و اظهار کرد: شما پاکبانان جوهره ی وجودی از خود گذشتگی ،مردانگی و سخت کوشی را داشتید که این شغل و حرفه را از جامعه عهده دار شدید.

وی اضافه کرد: شهر حتی یک روز بدون حضور و تلاش شما به یک شهر بدون سکونت تبدیل می شود.

وی تصریح کرد:ما از همه ظرفیت های اجتماعی برای هرچه بهتر شدن جامعه استفاده می کنیم.

وی با بیان اینکه همانطور که نمی شود برای هر شهروند یم پزشک ،نانوا و معلم اختصاص داد ،افزود : در خصوص تعداد پلیس نیز با توجه به جمعیت شهرها ضریبی وجود دارد و برهمین اساس نمی توان در سانتی متر سانتی متر معابر و خیابان های شهر پلیس مستقر کرد.

وی با بیان اینکه پاکبانان در عمق جامعه و در ساعات شبانه روز ر سانتی متر سانتی متر معابرو کوچه پس کوچه های شهر حضور دارند ،شما در ساعاتی از شبانه روز در سطح شهر حضور دارید که بسیاری از دستگاه های اجرایی و دولتی تعطیل هستند بر همین اساس از شما انتظار می رود به عنوان یک دیدبان  یا شهروندن مسئول خدمت کنید .

وی امنیت را نداشتن خوف و ترس و داشتن آرامش و آسایش دانست و افزود: برقراری امنیت در جامعه تنها به وسیله یک گروه و یک نهاد خاص میسر نمی‌شود و تمام اعضای جامعه باید دست به دست هم داده و امنیت خود و خانواده‌شان را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه پاکبانان شهرداری در تمام ساعات شبانه روز بخصوص نیمه‌های شب مشغول کار و فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: به همین دلیل تنها گروهی که می‌تواند پلیس را در شناسایی مجرمان، خانه‌های فساد و مخفی‌گاه‌های مجرمان یاری کند، پاکبانان شریف هستند.

پوررضاقلی ضمن اشاره به شهادت صیاد شیرازی توسط توروریستی که در لباس پاکبان عملیات ترور را انجام داد ،افزود : اگر پاکبان آن کوچه حضور فر ناشناس در این شغل را به مسئول خود اطلاع داده بود شاهد چنین حادثه دلخراش برای مرد تکرار نشدنی جمهوری اسلامی ایران نبودیم.

وی با بیان اینکه اکثر جرم ها و سرقت ها در نیمه های شب اتفاق می افتد،اظهار داشت : اگر پاکبانان حین انجام فعالیت شان شاهد سرقت از منازل ،تخریب عابربانک ها و یا آدم ربایی و درگیری در سطح شهر بودند به شماره ۱۱۰ تماس و اطلاع دهند.

وی تاکید کرد: ما از پاکبانان نمی خواهیم خود را درگیر قضیه کنند و فقط شماره خودرو را یاداشت کنند و با ۱۱۰ تمای بگیرند.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان یاداور شد: شماره ۱۱۰ تنها شماره سه رقمی است که رایگان تعریف شده است و هیچ هزینه ای برای شهروندان در بر ندارد.

وی تاکید کرد: در هیچ کشوری پلیس نمی تواند در سانتی متر سانتی متر منازل مسکونی شهروندان مستقر شود در حالی که پاکبانان این وضعیت دارند.

وی به شناسایی و دستگیری بزرگ ترین باند سرقت منازل در کشور که در مسافرخانه ای در شهر کرمان مستقر شده بودند و اقدام به سرقت از منازل مناطق امام جمعه ،شفا و هزارو یکشب می کردند با هم کاری یک پاکبان وظیفه شناس ،پلیس و دادگستری خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه دادگستری، نیروی انتظامی و پلیس به همکاری پاکبانان برای حفظ امنیت جامعه به شدت نیاز دارد، خاطرنشان کرد: برنامه تقدیر از پاکبانانی که در حین انجام وظیفه، موارد مشکوک را به پلیس اطلاع رسانی کرده و می‌کنند، در دستور کار قرار گرفته و بر همین اساس به زودی با برنامه‌ای مشترک با شهرداری کرمان، از پاکبانانی که در گذشته در جهت حفظ امنیت شهر با پلیس همکاری کرده‌اند به صورت ویژه تقدیر خواهد شد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت : شهروند ایده آل باید آنقدر هوشمندانه زندگی کند و مواظب باشد که در مرحله اول خودش قربانی جرم نشود و در ادامه نیز از ناحیه آن دیگران قربانی نشوندو نسبت به مسائل پیرامون خود بی توجه و بی مسئولیت نباشد که این عامل باعث می شود بخش اعظم معضلات جامعه حل شود.

در ادامه نشست کارشناس ارشد حوزه معاونت پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری استان کرمان بهترین یار و هم کار این معاونت در کاهش جرایم را پاکبانان عنوان کرد و افزود : این معاونت با چهار اداره مرکز مطالعات و بررسی آسیب های اجتماعی ،فرهنگی ، امنیتی انتظامی ،حقوقی و قضایی با هم کاری اقشار مختلف جامعه در جهت کاهش جرایم هم کاری می کند و برنامه های متنوعی را در دست اقدام دارد.

اسحاق شهابی نژاد با بیان اینکه در ساعاتی از شبانه روز که قریب ۸۰ درصد مردم در منازل خود در حال استراحت هستند،پاکبانان در سطح شهر در حال تنظیف معابر و کوچه و ها و خیابان ها هستند که حضور آنها در این ساعت از شبانه روز می تواند کمک بسیاری به پلیس و دادگستری کنند.

وی ضمن تشکر و قدردانی از حوزه ی خدمات شهری شهرداری کرمان ،ابراز امیدواری کرد: هم کاری ،هم راهی و هم فکری شما پاکبانان بتوان خروجی خوبی را در زمینه کاهش جرائم در شهر کرمان داشته باشیم.

وی گفت : نیروهای سازمان پارک ها، رانندگان تاکسی و اتوبوس های خط واحد نیز  از دیگر افرادی هشتند که می توانند دراین زمینه به ما کمک کنند که در نشت های بعدی در خدمت آنها خواهیم بود .

*****************

طی ۱۵روز گذشته :

 

کاشت بیش از۲۶۰۰ نهال دائمی و فصلی در نقاط مختلف شهر کرمان

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمان از کاشت ۲۶۸۰نهال دائمی و فصلی در نقاط مختلف شهر کرمان طی ۱۵ روز گذشته خبر داد.

مهندس ایمان سیف الهی اظهارداشت :طی ۱۵ روز گذشته ۲۶۸۰ نهال دائمی و فصلی از انواع شب بو و ناز عقربی در نقاط مختلف شهر کرمان از جمله بولوار شیراز ، ۲۰ متری دانشجو ،پارک یاقوت و پانصد دستگاه کاشته شده است.

وی در ادامه هم چنین از کاشت ۵۰۵ اصله درخت و درختچه ،هرس ۴۵۰ اصله درخت و وچین ۴۸ هزار مترمربع علف هرز خبر داد و بولوار هوانیروز  ،پارک طباطبایی و بولوار حجاج را از جمله این نقاط عنوان کرد.

وی از لایه روبی ۴۶۵۰۰ متر مربع جوی ها در نقاط مختلف شهر از جمله پارک نشاط ،میدان کربلا و پارک قائم  خبر داد و به دورزنی ۵۱۰۰ متر چمن و حفاری ۲۰۰متر جهت لوله گذاری در مدت یاد شده در شهر کرمان اشاره کرد.

:اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری