جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۲
اخبار شهرداری استهبان / گامی دیگر به سوی شهرداری الکترونیک …
همزمان با افتتاحيه رسمي سازمان حمل و نقل مديرعامل جديد سازمان حمل و نقل همگاني درون شهري استهبان معرفي شد.   به گزارش روابط عمومي شهرداري استهبان، در جلسه شوراي حمل و نقل ...

همزمان با افتتاحیه رسمی سازمان حمل و نقل

مدیرعامل جدید سازمان حمل و نقل همگانی درون شهری استهبان معرفی شد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری استهبان، در جلسه شورای حمل و نقل درون شهری که در روز ششم مهرماه با حضور اعضای شورای سازمان، آقایان ایوب ظریفی شهردار، ابراهیم فتحی نماینده فرماندار، سروان مرادی نماینده اداره راهنمائی و رانندگی، محمدمهدی ضیائی پور نماینده شورای اسلامی شهر و حسین ابراهیم پور کارشناس حمل و نقل برگزار گردید، ابوذر حق شناس به عنوان مدیر عامل جدید سازمان حمل و نقل جایگزین حسین توسلی شد.

حق شناس در گفتگو با خبرنگار نشریه افسانه ضمن قدردانی از جناب آقای ظریفی شهردار به خاطر استقرار زیرساخت ها و زمینه های ایجاد شده و همچنین تأمین اعتبار جهت راه اندازی سازمان، اذعان داشت: از اعتماد اعضای سازمان به بنده بسیار خرسندم و امیدوارم بتوانیم پاسخ این اعتماد را داده و گامی در جهت ساماندهی حمل و نقل درون شهری استهبان و رفع مشکلات شهری برداریم. وی در ادامه، پیگیری چارت سازمان و تعیین تاکسی های خطی در سطح شهر را از اولویت های کاری خود اعلام کرد.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه رسمی سازمان که ۱۷ مهرماه در محل سالن سازمان فنی و حرفه ای و با حضور اعضاء شورای سازمان، رانندگان تاکسی ها، وانت بارها، مینی بوس ها و تاکسی تلفنی های سطح شهر و کارکنان شهرداری برگزار شد از پنج نفر از رانندگان برتر سازمان به دلیل حسن اخلاق و قانون مداری، با اهداء لوح سپاس، قدردانی به عمل آمد.

شایان ذکر است سازمان حمل و نقل همگانی شهر استهبان در راستای خدمات رسانی هرچه بهتر به شهروندان و ساماندهی، نظارت و کنترل تاکسی های شهری به همت شهرداری استهبان از تیرماه سال جاری به طور غیررسمی فعالیت خود را آغاز نموده بود.

گامی دیگر به سوی شهرداری الکترونیک

تجهیز شهرداری استهبان به نرم افزار سیستم‌ جامع شهرسازی و نو‌سازی

 

با توجه به پیشرفت جوامع امروزی و توسعه علم و فناوری و همچنین گسترش خدمات الکترونیک در حوزه های مختلف، ضرورت ایجاد و توسعه شهرداری الکترونیک بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است سیستم یکپارچه شهرسازی، ‌نوسازی از مهمترین سیستم‌های نرم‌افزاری لازم برای تحقق شهرداری الکترونیکی در ایران و ارائه مهم ترین خدمات و سرویس های اطلاعاتی به شهروندان است که با اتصال به سیستم یکپارچه شهرسازی، امکاناتی را فراهم میکند تا شهروندان به تناسب انتظارات خود، نوع خدمت و یا آگاهی مورد نیازشان را در خصوص خدمات متنوع الکترونیکی شهرداری دریافت کنند.

بنابر این شهرداری استهبان در راستای تحقق اهداف شهرداری، شهر و شهروند الکترونیکی برآن شد تا فعالیت‌های درون شهری را به صورت کاملا مکانیزه انجام دهد؛ به همین منظور، مراحل نصب، ‌راه‌اندازی و آموزش سیستم‌های جامع شهرسازی و نو‌سازی از سال ۸۹ در دستور کار قرار گرفت.

در مرحله اول پس از انعقاد قرارداد، سرور مربوطه در اختیار شهرداری قرار گرفت و پس از نصب نرم افزار مذکور، عملیات بومی‌سازی سیستم‌های مختلف در بخش های مختلف، دوره آموزشی ویژه پرسنل شهرداری برگزار شد و آقای مهدی وکیلیان، مسئول واحد درآمد شهرداری به عنوان سرپرست سیستم جدید معرفی گردید. نهایتاً کار با سیستم جدید از ۱۳ مهرماه سال جاری اجرایی شد و از این پس کلیه امور مربوط به شهرسازی، نوسازی، درآمد، امور اداری، مالی و… در شهرداری استهبان به صورت مکانیزه صورت می پذیرد.

آقای ایوب ظریفی شهردار استهبان در گفتگو با واحد خبر شهرداری گفت: با راه اندازی سیستم مکانیزاسیون شهرسازی و نوسازی از این پس کلیه عملیات شهرداری در حوزه های مختلف به صورت دقیق تر و شفاف تر انجام خواهد پذیرفت که این امر علاوه بر افزایش سرعت ارائه خدمات به شهروندان (به دلیل بهینه سازی سیستم گردش عملیات، حذف چرخش های زائد و مسیرهای اضافی در بوروکراسی اداری و حرکت سریع پرونده ها بین قسمت های مربوطه) موجب روان‌سازی خدمات، کاهش میزان خطاهای انسانی، افزایش راندمان کاری و از همه مهم تر تکریم ارباب رجوع می گردد.

تجلیل از ناجیان ۱۲۵

همزمان با هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی

 

هفتم مهرماه در تقویم رسمی کشور به نام روز آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده است و  بهانه ای است برای تقدیر از افرادی که جان و آسایش خود را برای حفظ جان و آسایش دیگران به خطر می اندازد. به همین مناسبت در مراسمی  با حضور آقای ایوب ظریفی شهردار،  سرهنگ شیبانی فرمانده سپاه پاسداران و در جمع کارکنان بسیجی شهرداری استهبان از پرسنل آتش نشانی با اهدا لوح سپاس و هدیه، قدردانی به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری استهبان، برگزاری کلاس های آموزش اطفاء حریق برای کارکنان مؤسسه خیریه بقیه ا… الاعظم و صدور گواهی پایان دوره و دعوت از نونهالان مهدهای رویش، نیکا و باغ اندیشه به ایستگاه آتش نشانی و آموزش تئوری و عملی رعایت اصول ایمنی در زمان حریق، از دیگر برنامه های صورت گرفته به مناسبت این روز بوده است.

محمدحسین حکمفرمائی مسئول واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری استهبان نیز در رابطه با عملکرد شش ماهه ایستگاه آتش نشانی استهبان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۱۲۰ مورد عملیات اطفاء حریق و امداد و نجات توسط پرسنل آتش نشانی به انجام رسیده که شامل: ۲۴ مورد آتش سوزی انجیرستان، ۲۰ مورد حریق مزرعه کشاورزی، ۳ مورد حریق اراضی منابع طبیعی( کوه تودج)، ۱۳ مورد حریق درختان حریم جاده و محله های عمومی،  ۷ مورد حریق خانگی،  ۵ مورد حریق خودرو و موتورسیکلت، یک مورد حریق ادارات، یک مورد آتش سوزی انبار علوفه، یک مورد حریق جعبه فیوز برق، ۶ مورد حریق باغ، ۳ مورد حریق مغازه، ۷ مورد آتش زدن لاستیک،۱۰ مورد تصادفات جاده ای،  ۴ مورد صید مار در منازل، ۵ مورد دفع حمله زنبورها به منازل،  یک مورد واژگونی درخت و سد خیابان، یک مورد نجات سرنشینان خودرو از غرق شدن در رودخانه رودبار، یک مورد نجات فرد به دام افتاده در دریاچه بختگان، یک مورد ورود سگ به منزل و یک مورد ورود گربه به لوله بخاری بوده است.

گفتنی است واحد آتش نشانی هم اکنون با یک ایستگاه عملیاتی و ۶  نفر پرسنل فداکار، آقایان محمدحسین حکمفرمایی، حسین رحمانی، محمدجواد حسندخت، محمد خداپرست، غلامعباس گلکار و خلیل اسد در حال ارائه خدمات به شهروندان است.

همزمان با هفته دفاع مقدس

گردهمایی کارکنان بسیجی شهرداری با فرمانده سپاه پاسداران شهرستان استهبان

همزمان با هفته دفاع مقدس و به پاس گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، مراسمی با حضور سرهنگ شیبانی فرمانده سپاه پاسداران شهرستان، ایوب ظریفی شهردار استهبان، مسلم الهی فرمانده بسیج کارگری و اصناف، احمد خرم فرمانده پایگاه مقاومت شهید رضائی نژاد(شامل پرسنل بسیجی شهرداری، کارخانه شیر نوش، کارخانه تیغ جراحی و کارگران ساختمانی) و جمعی از بسیجیان این پایگاه در سالن اجتماعات سپاه پاسداران برگزار شد.

در این مراسم آقای ظریفی شهردار، ضمن ابراز خرسندی از اینکه اکثریت قریب به اتفاق کارکنان شهرداری از اعضای بسیج  هستند،گفت: امروز وظیفه ما در دفاع از میهن اسلامی  با توجه به فضاسازی جوامع غربی و ایجاد جنگ نرم کمتر از دوران جنگ تحمیلی نیست و باید افزایش آگاهی به مبارزه با توطئه دشمنان همیشگی انقلاب پرداخت.

همچنین در پایان این مراسم به دلیل واقع شدن روز ایمنی و آتش نشانی در هفته دفاع مقدس، از پرسنل واحد آتش نشانی  نیز تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است تهیه گل و شرکت پرسنل شهرداری در مراسم گلباران قبور شهدا، فضاسازی شهر با نصب بنر و پلاکارد، تعبیه سنگر در ورودی شهرداری و فرمانداری و طنین اندازی سرودهای حماسی در نقاطی از شهر از دیگر اقدامات شهرداری در هفته گرامیداشت دفاع مقدس بوده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری