جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۲
مناطق شهرداری تهران ستاره دار شدند
مناطق 22گانه و سازمان‌های شهرداری تهران، گواهینامه استقرار سامانه مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE MS) دریافت کردند. به گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم شهرداری تهران، دکتر حسنعلی غفاری، دبیر ...

مناطق ۲۲گانه و سازمان‌های شهرداری تهران، گواهینامه استقرار سامانه مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE MS) دریافت کردند.

IMG_0413

به گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم شهرداری تهران، دکتر حسنعلی غفاری، دبیر شورای عالی بهداشت، ایمنی و محیط‌ زیست شهرداری تهران، صبح امروز در مراسمی که با حضور دکتر حافظی و دکتر آباد دو عضو شورای اسلامی شهر تهران و مدیران شهرداری برگزار شد، گفت: اساساً سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست، نحوه مدیریت و رویکرد زندگی و کار را به شهروندان آموزش می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: اعطای گواهینامه استقرار HSE به معنای رتبه بندی و امتیاز دهی به شهرداری مناطق است که به صورت رتبه بندی ۵ ستاره ای صورت می گیرد و بر اساس امتیازات دریافت شده در هر منطقه ستاره طلایی، نقره ای و یا برنزی با درجه کیفی مشخصی به مناطق داده می شود.

IMG_9624

وی افزود: این سیستم مشخص می‌کند که چطور با کمترین هزینه و آسیب، بیشترین نتیجه را داشته باشیم. طرح از سال ۱۳۸۸ آغاز شد و طبق احکام بالادستی که داشتیم، خطرات و ریسک‌ها در مناطق ۲۲گانه تهران شناسایی شد و تا مرحله ممیزی پیش رفت.

 

غفاری با بیان اینکه خطرات محیط شهری دائماً در حال تغییر هستند، افزود: باید نگاه مدیرانمان آنقدر تیزبینانه باشد که خود این تغییرات را تشخیص دهند.

دبیر شورای عالی بهداشت، ایمنی و محیط‌ زیست شهرداری تهران تاکید کرد: کارهای مربوط به شهرداری را آغاز کردیم و امیدواریم در آینده و با توجه به چشم‌اندازی که داریم، برای همه مردم کلانشهر تهران این سیستم مدیریت را ایجاد کنیم. همچنین ساختارها تنظیم شده است و دستوراتی هم شورای شهر تهران در این زمینه داده و مکلف کرده است که این موضوع هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود.

وی ابراز امیدواری کرد که امروز شروع خوبی باشد برای فراگیر شدن این سیستم مدیریتی در سطح کلانشهر تهران.
IMG_0628

دبیر شورای عالی بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست شهرداری تهران همچنین در خصوص مراحل انجام شده در اجرای این طرح در میان سازمان‌ها و مناطق شهرداری تهران، گفت: حدود ۱۱ منطقه در سال ۹۱ و ۱۱ منطقه دیگر در سال ۹۲ در این طرح آغاز به کار کرده‌اند و در حال حاضر در مرحله ممیزی هستند که امروز گواهینامه دریافت خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم ادامه داد: در پایان هر مرحله ارزیابی داریم از نحوه انجام طرح و بر اساس ریسک‌هایی که شناسایی کرده‌ایم‌ و تذکراتی که در مورد این ریسک‌ها داده شده، ارزیابی می‌کنیم که چقدر از مشکلات مرتفع شده است.

وی تاکید کرد: واحدهای HSE در مناطق ۲۲ گانه زیر نظر شهرداران مناطق راه‌اندازی شده‌اند. باید متوجه باشیم که در اطراف شهروندان از ساخت یک پل، ریسک‌های متفاوتی از جمله خطر ریزش و سقوط یک کارگر وجود دارد تا یک کار ساده رفتگری که از ماسک استفاده نمی‌کند. وجود موش‌ها و سگ‌ها در شهر یک ریسک محسوب می‌شود. در این طرح این خطرات و ریسک‌ها شناسایی می‌شوند.

غفاری تصریح کرد: این کار یک فعالیت نو و جدید است و ایجاد کار نو و اختراع واقعاً سخت است که امیدواریم با کمک کارشناسانمان و مدیران مناطق و در راس همه اینها رهبری قالیباف، شهردار تهران این طرح را به سر منزل مقصود برسانیم. Untitled-1

در پایان این مراسم به شرکت واحد اتوبوسرانی، شرکت برج میلاد تهران، شرکت خدمات اداری شهر و شهرداری های مناطق ۲۲ گانه، با حضور دکتر حافظی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، دکتر آباد عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران دکتر غفاری دبیر شورای عالی بهداشت، ایمنی و محیط زیست و دیگر مدیران ارشد شهرداری تهران، گواهینامه و تندیس استقرار سامانه مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست اهدا شد.

بر این اساس در پانزدهم اسفند سال ۱۳۸۷ با هدف افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها، صیانت از نیروی انسانی و حفاظت از محیط‌زیست و حفاظت از سرمایه‌ها و اعتبارات سازمان شهرداری تهران، خط مشی سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی و محیط‌زیست را شهرداری تهران ابلاغ کرد و شرکت شهر سالم به عنوان متولی طراحی و استقرار این سیستم در شهرداری تهران معرفی شد.

همچنین از اهداف این سامانه می‌توان به تدوین و اجرای طرح جامع استقرار سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست در شهرداری تهران و یکپارچه‌سازی فعالیت‌ها و امکانات سازمانی HSE در راستای تحقق سند چشم‌انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ و دستیابی به شهر پایدار، یکپارچه‌سازی و بهبود سیستم‌های موجود مرتبط با بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست، تعیین الزامات قانونی و استانداردهای سیستم مدیریت HSE، اولویت‌بخشی به مقوله‌های بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست در سطح شهر تهران و شناسایی قابلیت‌های شهرداری تهران جهت استقرار سیستم مدیریت HSE و دستیابی به شاخص‌های توسعه پایدار شهری اشاره کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری