جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۲
امکان ثبت و ضبط مکالمات سامانه ۱۲۵ مهیا شد
علی اردلان در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اعلام این خبر گفت: تمامی تماس های شهروندان هم اکنون در سامانه ثبت و ضبط می شود و امکان ...
علی اردلان در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اعلام این خبر گفت: تمامی تماس های شهروندان هم اکنون در سامانه ثبت و ضبط می شود و امکان پیگیری تماس های فوق از این طریق وجود دارد.


اردلان با بیان اینکه همچنین با تدابیر اندیشیده شده در این حوزه از این پس هیچ شهروندی پشت خطوط اشغال سازمان نخواهد ماند، تصریح کرد: متاسفانه بخش زیادی از تماس های برقرار شده با این سامانه را مزاحمت های تلفنی تشکیل می دهد که میانگینی نزدیک به ۹۰ درصد این تماس ها را شامل می شود.


وی ادامه داد: این سامانه به گونه ای طراحی شده است که امکان قرار دادن برخی شماره ها در لیست سیاه وجود دارد. برای مثال زمانی که فردی با یک شماره ثابت به دفعات برای ایجاد مزاحمت با سامانه تماس می گیرد، در لیست سیاه تماس ها قرار گرفته و سامانه خودبه خود از این تماس عبور می کند.


معاون اداری و مالی سازمان آتش نشانی تصریح کرد: این راهکار اگرچه برای سازمان یک اقدام برای رفع مزاحمت ها به شمار می آید اما آثار منفی آن بیش از هر چیز دامان تماس گیرندگان را خواهد گرفت؛ چرا که شهروندی که با تماس های متعدد شماره اش در لیست سیاه قرار گرفته و به هر دلیل دچار سانحه شود، امکان تماس با سامانه را از دست خواهد داد که این امر ممکن است به بروز حوادث و آثار جبران ناپذیری بیانجامد.


این مسئول تصریح کرد: این سامانه همچنین به گونه ای طراحی شده که با نخستین زنگ، محل تماس گیرنده در نقشه ثبت شده و نزدیک ترین ایستگاه برای مراجعه به محل فراخوانده می شود که تمامی این اقدامات به صورت کامپیوتری و از طریق سامانه انجام می گیرد.


هماهنگی با ۱۱۰ لازمه ورود به حوادث


اردلان گفت: زمانی که فردی با سامانه تماس گرفته و محل تماس در نقشه ثبت شود، زنگ نزدیک ترین ایستگاه از طریق سیستم به صدا در می آید. همچنین در صددیم تا با همکاری و تعامل بیشتر با نیروی انتظامی، همزمان با زنگ ایستگاه ها، ۱۱۰ نیز در جریان حادثه قرار گرفته و نیروهای خود را به محل اعزام کند.


وی با بیان اینکه احتمال وجود عوامل جنایی و حقوقی در حوادثی که آتش نشانی به آنها اعزام می شود، وجود دارد، اذعان داشت: از این رو عدم هماهنگی با حوزه امنیتی مشکلاتی را برای نیروها و سازمان ایجاد می کند که با حضور عوامل انتظامی در محل، این مشکلات برطرف خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری