جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۲
کرج به ۴ منطقه عملیاتی تقسیم شده است
حاجعلی فرجامی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج این چهار منطقه را شامل حصارک، مهرشهر، فردیس و مرکز شهر عنوان کرد و افزود: برای هر یک از این ...

حاجعلی فرجامی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج این چهار منطقه را شامل حصارک، مهرشهر، فردیس و مرکز شهر عنوان کرد و افزود: برای هر یک از این مناطق یک مسئول عملیات تعیین شده که ایستگاه های تحت پوشش خود را مدیریت می کند.


فرجامی توسعه ایمنی و آموزش مقدمات آتش نشانی را از اساسی ترین برنامه های این سازمان در بخش آموزش و پیشگیری برشمرد و با اشاره به فعالیت های سازمان در این حوزه، ادامه داد: به همین منظور دوره های آموزشی در بخش ها و دستگاه های مختلف خصوصی و دولتی به صورت متناوب به اجرا در می آید.


وی از جمله این دوره های برگزار شده را برای مدارس عادی و استثنایی، آموزشگاه ها، مراکز درمانی و بهداشتی، رانندگان تاکسی و دستگاه های دولتی عنوان کرد و اظهار داشت: کسانی که در این دوره ها شرکت می کنند گواهی پایان دوره را دریافت کرده و در جرگه آتش نشانان داوطلب مجموعه قرار می گیرند.


این مسئول از جمله مزایای این اقدام را رساندن خدمات ایمنی و اجرای عملیات اطفای حریق تا پیش از رسیدن ماموران آتش نشانی ذکر کرد و افزود: برای مثال رانندگان تاکسی که مانند یک آتش نشان سیار در نقاط مختلف شهر در حال تردد هستند، می توانند پیش از حضور نیروها، به محل حادثه دسترسی داشته باشند و مقدمات عملیات نجات یا اطفاء را صورت دهند.


آموزش رایگان به شهروندان در همایش ها


فرجامی در ادامه با اعلام آمادگی مجموعه آتش نشانی برای حضور در تمامی همایش های سطح شهر، خاطرنشان کرد: این سازمان آمادگی دارد با استقرار نیروهای خود در محل برگزاری تمامی همایش های شهر، آموزش مقدماتی ایمنی و کلیات آتش نشانی را به شرکت کنندگان آموزش دهد.


وی اذعان داشت: این آموزش ها به صورت عملی و تصویری به آنان ارائه می شود که بهره گیری از آن برای افراد رایگان است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری