جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۲
ایران کوچک را ورق بزنیم/ عرضه ۲ هزار جلد از کتاب کرج؛ ایران کوچک
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، طیفی از رنگ های سیاه و سفید، بستر سبز طبیعت و انعکاس رنگینی از ابنیه تاریخی و گردشگری شهر، تصاویری است که ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، طیفی از رنگ های سیاه و سفید، بستر سبز طبیعت و انعکاس رنگینی از ابنیه تاریخی و گردشگری شهر، تصاویری است که در کتاب کرج؛ ایران کوچک گنجانده شده تا زیبایی هایی را که مدت هاست از نگاه شهروندان دور مانده و گاهی حتی رو به فراموشی رفته است را به علاقمندان بنمایاند.


مدیر پژوهش شهرداری کرج با بیان اینکه این کتاب مجموعه تصویری جامع و مدونی از نقاط دیدنی و جذابیت های تاریخی و طبیعی شهر کرج است، گفت: مجموعه فوق در سال گذشته توسط واحد پژوهش گردآوری و رونمایی شد که در واقع به مثابه شناسنامه ای مصور از شهر، به معرفی تصویری این ابنیه و مناطق می پردازد.


۱۸ ماه کار و پژوهش


مصطفی رعیتی اظهار داشت: مراحل تهیه عکس، ویراستاری و تحقیقات مرتبط با این امر، نزدیک ۱۸ ماه به طول انجامیده است.


رعیتی تاکید کرد: مجموعه حاضر در سطح شهر و حتی استان مجموعه ای منحصر به فرد است و نمونه مشابهی از این مجموعه در منطقه موجود نیست، از این حیث اثر فوق اثری قابل توجه و مهم در حوزه گردشگری و شهرشناسی به شمار می آید.
وی به وجود تقاضای بسیار از سوی شهروندان برای تهیه این کتاب اشاره کرد و بیان داشت: بر همین اساس، درخواست صدور اجازه فروش در قالب یک لایحه به شورای اسلامی شهر در دوره سوم ارائه شد که با تصویب لایحه و ابلاغ دستور آن در روز جاری، این امر محقق شد.


۹۵ درصد آثار طبیعی و تاریخی در کتاب گنجانده شده


مدیر پژوهش شهرداری کرج خاطرنشان کرد: در این کتاب ۹۵ درصد از نقاط دیدنی شهر و بخشی از استان گنجانده شده که در تلاشیم طی چاپ های بعدی، خلاء های موجود پوشش داده شود.


این مسئول از هماهنگی به عمل آمده با کتابفروشی بهمن به عنوان توزیع کننده اثر خبر داد و در ادامه قیمت مناسب این کتاب با توجه به محتویات و کیفیت بالای اثر را یادآور شد.


رعیتی افزود: مجموعه مذکور طبق دستور شورای اسلامی شهر در تیراژ دو هزار جلد، به قیمت ۲۵ هزار تومان عرضه خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری