جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۲
البرز این هفته دمای زیر صفر درجه را تجربه می‌کند
به گزارش پایگاه خبری مدیریبت شهری کرج، منصور رحمانیان اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌هایی که مبتنی بر داده‌های علمی و نقشه‌های پیش‌یابی است، از صبح روز شنبه سامانه بارشی جدیدی ...


به گزارش پایگاه خبری مدیریبت شهری کرج، منصور رحمانیان اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌هایی که مبتنی بر داده‌های علمی و نقشه‌های پیش‌یابی است، از صبح روز شنبه سامانه بارشی جدیدی از استان‌های غربی وارد کشور شده و رفته رفته شمال کشور و  دامنه‌های جنوبی البرز از جمله استان البرز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


وی تصریح کرد: بنابراین طی روزهای آینده انتظار افزایش ابر، بارش باران و در ارتفاعات بارش برف را داریم و این سامانه دمای هوا را نیز حدود ۴ تا ۵ درجه نسبت به روز جمعه کاهش می‌‌دهد.


رئیس اداره هواشناسی استان البرز افزود: بر این اساس انتظار داریم که در برخی از مناطق این استان از جمله ارتفاعات و شهر و روستاهای کوهستانی مانند شهرستان طالقان و روستاهای اطراف طی هفته دمای هوای زیر صفر را تجربه کنیم.


رحمانیان در پاسخ به این پرسش که سامانه فوق تا چه زمانی آسمان استان البرز را تحت  تاثیر قرار می‌دهد، گفت: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در این استان شاهد آسمانی نیمه ابری تا ابری، همراه با بارش باران و وزش باد و در مناطق مرتفع بارش برف خواهیم بود.


وی ادامه داد: از عصر روز دوشنبه و صبح سه‌شنبه از حجم ابرها کاسته می‌شود و انتظار داریم که در روز سه‌شنبه با افزایش حدود ۲ درجه‌ای دمای هوا روبه‌رو شویم.


رئیس اداره هواشناسی استان البرز با اشاره به احتمال بارش‌های پراکنده در این استان اظهار کرد: این بارش‌ها موجب تلطیف‌ شدن هوا و تا حدی رفع غبار و آلودگی‌ها خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری