جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۲
اهیمت فرهنگ نادیده گرفته شده است/ آموزش شهروندی و فرهنگ سازی زیربنای حل معضلات است
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،سعید فیروزگاه عضو شورای اسلامی شهر خلأ فرهنگ را در بسیاری از موارد ریشه و پایه تولید و گسترش مشکلات ارزیابی کرد و گفت: ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،سعید فیروزگاه عضو شورای اسلامی شهر خلأ فرهنگ را در بسیاری از موارد ریشه و پایه تولید و گسترش مشکلات ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه تمامی افراد به بخش سخت افزاری و فیزیکی مشکلات موجود اشاره دارند و کسی به ریشه تولید مشکل نمی پردازد.


وی افزود: مشکلات معلول شرایط اند نه علت و ما اگر به علت نپردازیم همیشه یک گام از حل این مسایل عقب خواهیم بود. برای مدیریت یک جامعه ملزوماتی را باید در نظر بگیرید و لازمه اصلی این مدیریت، مشارکت خود شهروندان در آن است.


وی با اشاره به مشارکتهای مردمی در سایر کلانشهرها ادامه داد: شما دقت کنید در شهرهای مدرن دنیا میزان مشارکت شهروندان تا چه حدی است و حتی در همین کلانشهرهای کشور خودمان مردم تا چه اندازه به عملکرد مدیران و شهر و سایر شهروندان اهمیت می دهند. ما باید این فضا را در کرج بوجود بیاوریم وعلاوه بر افزایش حس مشارکت شهروندی، حساسیت شهروندان را در نظارت بر عملکرد مدیران و تصمیمات آنها افزایش دهیم.


وی با اشاره به سالهای دفاع مقدس ادامه داد: شما ببینید مشارکت مردم در آن سالها در چه حدی بود. امروز مردم کمتر حاضر به گذشتن از کوچکترین حقوق خود هستند اما در آن سالها شما می دیدی کسی زندگی اش را برای کمک به جبهه ها می فرستاد یا مهمتر از آن فرزندانش را تقدیم دین و نظام و هم میهنانش می کرد.


فیروزگاه ادامه داد: باید رشادتها و گذشتها بعنوان سرمشق ما بیان شود به نمایش گذاشته شود تا بدانیم ما چه قهرمانانی در میان خودمان داشته ایم و شما هم یقین داشته باشید بازهم در میان همین مردم هستند کسانی که فداکاری با گوشت و خونشان آمیخته است.


رییس کمیسیون فرهنگی در ادامه از طرحهای کمیسیون فرهنگی برای بسط و گسترش فرهنگ در بخشهای مختلف خبر داد و افزود: آموزش های اجتماعی را باید در سطوح مختلف به صورت جدی پیگری کنیم و هرچند توجه بیشتر به نوجوانان و سنین پایین لازم و واجب تر است اما این به آن معنا نیست که از افراد خانواده این نوجوانان غافل شویم و به نسبتی باید به قشر میانسال و حتی سالمند جامعه هم نیاز به آموزش دارند و انشالله در شورای چهارم تمام توان کمیسیون فرهنگی معطوف به رشد و اعتلای فرهنگ جامعه توسط خود شهروندان عزیز و گروه های فعال خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری