جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۲
بازدید مدیران شهری از پروژه های عمرانی/ضرورت انطباق طرح ها با نیازهای زندگی شهری
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج در این بازدید، پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی شهر از جمله پروژه تقاطع شهید کچویی، پروژه تعریض بلوار جانبازان، پل حافظ و ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج در این بازدید، پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی شهر از جمله پروژه تقاطع شهید کچویی، پروژه تعریض بلوار جانبازان، پل حافظ و حامی، پروژه مهرویلا، پل سوم خرداد از سوی مسئولین و مدیران شهری مشاهده و رصد شد.


شهردار کرج در این بازدید با اشاره به نقش و جایگاه معاونت فنی و عمرانی در شهرداری هدف اصلی این معاونت را توسعه پایدار شهری ذکر و عنوان کرد:  عملکرد و فعالیت این معاونت در نهایت افزایش رضایتمندی، رفاه شهروندان و بهبود وضعیت معابر شهری را تضمین می کند.


علی ترکاشوند با اشاره به احداث معابر و خیابان ها، اجرای امور عمرانی در قالب انجام پروژه های مختلف شهری را یادآور شد و گفت: از موارد ضروری در اجرای طرح های عمرانی شناسایی جنبه های زیست محیطی شهر است که این مهم زمینه را برای فعالیت های گسترده عمرانی آماده می کند.


وی با تاکید بر ضرورت انطباق طراحی و تدوین پروژه های شهری با نیازمندی های زندگی شهروندی بیان کرد: تحقق این مهم زمینه را برای ارائه بهترین نوع خدمات رسانی فراهم می کند.


این مسئول اظهارداشت: حوزه معاونت فنی عمرانی با توجه به حساسیت های موجود کاری نیاز به ارتقاء دانش های تخصصی و عمومی دارد.


ترکاشوند تاکید کرد: کیفیت و اصول فنی با رعایت مقررات ساخت و ساز باید در اجرای طرح های عمرانی در اولویت قرار گیرد و در میان مجریان طرح ها نیز نهادینه شود.


وی بیان کرد: اولین اصل در اجرای پروژه های عمرانی مدیریت زمان است که باید مورد توجه قرار گیرد زیرا در غیر اینصورت شهر دچار بی نظمی می شود ضمن آنکه،  هزینه های بیشتری را متحمل خواهیم شد.


ترکاشوند، مهم ترین اصل در اجرای پروژه های عمرانی را توجه به کیفیت اجرا دانست و بیان کرد: با افزایش کیفیت پروژه ها شاهد افزایش طول عمر پروژه ها و جلوگیری از اتلاف سرمایه و منابع مالی و دوباره کاری می شویم همچنین با ایمن سازی طرح ها از خسارت های احتمالی نیز ممانعت خواهد شد.


لزوم اجرای پروژه های کلان در کرج


معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج نیز در این بازدید با تاکید بر ضرورت اجرای پروژه های کلان در این کلانشهر، عنوان کرد: کرج با توجه به حجم و وسعت جغرافیایی همچنین نرخ بالای جمعیت نیازمند اجرای پروژه های عمرانی است.


علی اصغر کمالی زاده با اشاره به اجرای پروژه های مختلف در کرج با بیان اینکه، پروژه های بازدید شده از جمله طرح های مهمی است که خروجی حاصل از تکمیل آن شهر و شهروندان را منتفع می کند، عنوان کرد: از جمله پروژه های مهم شهر، پروژه زیرگذر مهرویلا است که در حال حاضر با بیش از ۲۳ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.


گفتنی است در این بازدید، علی ترکاشوند، شهردار کرج، علی اصغر کمالی زاده، معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج، چندتن از اعضای شورای اسلامی شهر ، مهران تیر اندازیان مدیریت نظارت بر ابنیه شهری و پارکها و کارشناسان و دیگر ناظران پروژه حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری