جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۲
آمار در مدیریت و نظارت برنامه ها از اهمیت اساسی برخوردار است
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سید طاهر طاهری صبح امروز در همایش روز ملی آمار و برنامه ریزی عنوان کرد: هر نهاد و سازمانی جهت برنامه ریزی ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سید طاهر طاهری صبح امروز در همایش روز ملی آمار و برنامه ریزی عنوان کرد: هر نهاد و سازمانی جهت برنامه ریزی و نظم بخشیدن به امور داخلی و ارائه بهتر وظایف خود نیاز به وسیله ای دارد تا موفق عمل کند واین نیاز همانا تهیه و تنظیم آمار است.


این مسئول در نگاه کلی آمار را وسیله ای جهت سامان بخشیدن به امور دانست و افزود: نظام آمار ملی بعنوان جزئی از نظام اطلاعات ملی باید دارای آنچنان کارآیی باشد که بتواند در زمان مناسب اطلاعات و آمارصحیح و بهنگام را در اختیار تصمیم گیران قرار دهد.


وی در ادامه سخنان خود جمعیت استان البرز را  ۲٫۵ میلیون نفر اعلام کرد و با اشاره به اینکه مساحت استان البرز پنج میلیون و ۱۴۲ کیلو متر مربع است، افزود: استان البرز سه درصد مساحت کل کشور را تشکیل می دهد.


استاندار البرز با بیان اینکه استان البرز متشکل از شش شهرستان و ۱۶ شهر است، گفت: البرز دوازدهمین استان کشور از نظر جمعیت است.


طاهری با بیان اینکه چهار درصد شاغلان صنعتی کشور در استان البرز مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد: چهار درصد از ارزش افزوده صنعت کشور نیز به استان البرز اختصاص یافته است.


این مسئول با اشاره به اینکه استان البرز رتبه اول در تولید گندم کیفی را کسب کرده است، از کاشت ۹ میلیون اصله نهال در این استان خبر داد و گفت: افزایش فضای سبز در این استان پیشرفت چشمگیری داشته است.


وی البرز را دومین استان در تولید محصولات باغی ذکر و عنوان کرد: این استان همچنین مقام اول در تولید گل لاله را با دارا بودن ۲۵ میلیون شاخه گل دارد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری