جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۲
نظارت درون سازمانی ضریب خطا را کاهش می دهد/تنوع تفکر در شورا،عاملی برای رشد و توسعه
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سعید دهقان عصر امروز در صحن علنی شورای شهر کرج با قدردانی از دعوت شورای شهر و تبریک آغاز به کار شورای ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سعید دهقان عصر امروز در صحن علنی شورای شهر کرج با قدردانی از دعوت شورای شهر و تبریک آغاز به کار شورای چهارم اظهارداشت: آغاز به کار شورای دوره جدید را به فال نیک گرفته و از زحمات اعضای شورای دوره سوم در راستای آبادانی شهر قدردانی می کنیم.


این مسئول اظهار امیدواری کرد تا مسیر حرکت به سمت پیشرفت در این کلانشهر هموارتر و با شتاب بیشتری طی شود.


دهقان در ادامه با اشاره به قرابت حوزه وظایف شورا و سازمان بازرسی نقش نظارتی شورای شهر را یادآور شد و بیان کرد: این نزدیکی سبب می شود تا شورای شهر و این سازمان با تعامل بیشتر به اداره امور بپردازند.


وی عنوان کرد: سازمان بازرسی کل کشور نظارت بر حوزه اقدامات شورا و شهرداری ها را بر عهده دارد و این سازمان عالی ترین دستگاه نظارتی است که طبق اصل ۱۷۴ قانون اساسی وظیفه نظارت بر حسن جریان امور و نظارت بر اجرای صحیح قوانین را بر عهده دارد.


این مسئول ادامه داد: وجود این دو وظیفه مهم باعث شده سازمان بازرسی در تمام استانها و شهرستانها علاوه بر نظرات بر جریان امور از نقض قانونی در بسیاری از موارد جلوگیری کند.


شوراها قانون گذاران در ابعاد محلی هستند


وی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه قانون در تمام امور فصل الخطاب است اشاره کرد و گفت: شوراها در واقع پارلمانهای شهری محسوب می شوند که وظیفه قانون گذاری در ابعاد محلی را  دارند ضمن اینکه بر حسن انجام امور شهرداری نیز نظارت می کنند و این امر وظیفه سنگینی است که باید با دقت خاصی پیگیری شود.


دهقان تاکید کرد: شوراها باید نظارت درون سیستمی را در مجموعه شورا و شهرداری تقویت کنند تا در انتهای کار مشکل قانونی ایجاد نشود.


وی در بخش دیگری با اشاره به نوع عملکرد این سازمان عنوان کرد: سه نوع بازرسی در دستور کار بازرسان این اداره کل قرار دارد ، بازرسی موردی در خصوص پاسخگویی به شکایات مردمی ،بازرسی مستمر سرکشی به دستگاههای اجرایی به منظور حسن انجام کار و بازرسی های فوق العاده که بنابر دستور مقام معظم رهبری، ریاست قوه قضاییه انجام می شود .


این مسئول با تاکید بر نظارت بر امور دستگاههای اجرایی در تمام مراحل، بیان کرد: نظارت بر امور باید پیش از عمل، حین و هم بعد از اقدامات در دستور کار قرار گیرد تا کارها با کیفیت بهتری عملیاتی شود.


دهقان بیان کرد:  خوشبختانه در شورای فعلی گرایشات فکری و تخصصی متعددی وجود دارد و این امر میتواند باعث موفقیت و توجه به حقوق شهروندی می شود.


وی گفت: هم اکنون شوراهای دستگاه نظارتی متشکل از مدیرکل اطلاعات، مدیر دیوان محاسبات، دادستان مرکزی، مدیرکل بازرسی هر استان و معاون برنامه ریزی استانداری های استانهای مختلف  تشکیل شده که که امیدواریم شورای شهر نیز با شورای دستگاههای نظارتی در راستای تحقق اهداف همکاری لازم را داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری