جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۲
طلایی: حرف های مسئولین در مورد آلودگی هوا «مثنوی هفتادمن» شده است

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ایران در میان آلوده‌ترین کشورهای جهان از نظر آلودگی هوا جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است گفت: حرف‌های مسئولان درباره آلودگی‌ هوا مثنوی هفتادمن شده است.

Print Friendly, PDF & Email

مرتضی طلایی در پانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نمایندگان مردم در شورای شهر تهران باید سپر افراد بی‌دفاع کودکان، بیماران، جانبازان و سالمندان در مقابل آلودگی مرگ‌آور هوای تهران باشیم، گفت: ما در مقابل جان حتی یک شهروند هم مسئولیم چه برسد به وضعیت کنونی و این حجم آلودگی که انواع و اقسام سرطان‌ها و بیماری‌ها به صورت کاملا مستقیم به مردم عرضه می‌شود. سپر افراد بی‌دفاع شدند در برابر آلودگی هوا با حرف زدن تنها امکان پذیر نیست. طلایی

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: همه ما می‌دانیم حرف‌های مسئولان و دستگاه‌ها درباره آلودگی هوا مثنوی هفتاد من شده است و فکر می‌کنم همه اعضای شورا امروز با بنده هم نظر باشند که درباره آلودگی هوا حرف‌ زدن کافی است چرا که به اندازه کافی در این باره حرف زده شده است.بایدزمان بندی مشخص برای حل این معضل تعریف کرد و از دولت و باقی دستگاه‌های درگیری استدعا کرد که برای کاستن از درد و رنج آلودگی هوا قدم بردارند. گام اولی برای حل معضل آلودگی هوا در تهران و سایر کلان‌شهرها باید به حدی بلند باشد که مردم حرکت مسئولانشان برای احقاق بدیعی‌ترین حق شهروندی‌شان را لمس کنند و برای حل مسئله با مسئولان هم گام شوند.

وی با بیان اینکه باید بپذیریم مشکل آلودگی هوا با سخنرانی ، مصاحبه و بیانیه حل نمی‌شود، تصریح کرد:سوال من این است که آیا مرگ سالانه ۱۰۰ها انسان به ویژه کودکان و سالمندان برای پایان دادن به این داستان تکراری آلودگی هوا کافی نیست؟ براساس آمار سازمان بهداشت جهانی ، متاسفانه ایران درمیان آلوده‌ترین کشورهای جهان از نظر آلودگی هوا جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

طلایی با بیان اینکه متاسفانه در دولت گذشته موضوع آلودگی هوا عرصه کشمکش سیاسی شده بود تا آنجا که موضوع آمارهای مرتبط با آلودگی هوا نیز محل مناقشه می‌شد، گفت: اگرچه ظاهراً در ثبت احوال ۱۸ مورد به عنوان فوت شهروندان مشخص شده که الودگی هوا جزو آنها نیست اما تحقیقات نشان می‌دهد مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی، عروقی، تنفسی و سکته‌های مغزی در تهران بیشترین سهم را دارد که ارتباط معناداری بین مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های فوق با آلودگی هوا وجود دارد و امار بالای ایست قلبی شهروندان تهرانی گویای افزایش میزان آلاینده‌ها در پایتخت است./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری