جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۲
“کرج” دلش گرفت
به گزارش پايگاه خبري مديريت شهري كرج، آسمان كلانشهر كرج در آستانه دومين ماه از فصل پاييز ميزبان حجم گسترده‌اي از ذرات گرد و غبار شد تا شهروندان روزي دلگير ...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، آسمان کلانشهر کرج در آستانه دومین ماه از فصل پاییز میزبان حجم گسترده‌ای از ذرات گرد و غبار شد تا شهروندان روزی دلگیر را سپری کنند.


کافی است امروز از پنجره‌ای بلند یا حتی کوتاه از فراز شهر به پهنه‌ای وسیع که در مقابل دیدمان گشوده شده چشم بدوزیم تا شاهد در هم پیچیدن بخش عظیمی از خاک و ذره‌های غبار باشیم که امکان تماشای دیگر مناظر شهری را تا حد زیادی دریغ‌مان کرده است.


این واقعه به دنبال هشدار اداره کل هواشناسی البرز رخ داده که طی آن پیش‌بینی شده، هوای این کلانشهر به مدت سه روز میزبان آلودگی است که بر اساس آن بسیاری از شهروندان با مشکلات تنفسی و کاهش دید روبرو خواهند شد.


در اطلاعیه این اداره کل آمده است: “به سبب افزایش سرعت وزش باد، گرد و خاک سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی می‌شود.”


طبق اعلام این اداره، وضعیت فوق که از روز یکشنبه آغاز شده،‌ تا سه شنبه ادامه خواهد داشت و علت این امر کاهش دمای هوا و استقرار آن بین ۸ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد است.


جلوگیری از سفرهای غیر ضروری و عدم ورود سالمندان و بیماران ریوی – تنفسی از جمله مهم‌ترین توصیه‌های کارشناسان این حوزه به شهروندان می‌باشد که با توجه به آلودگی شدید هوای کرج در موارد متعدد و مکرر، به توصیه‌ای کلیشه‌ای و روزمره تبدیل شده است.


بر این اساس، شهر کرج امروز دلگیرتر از همیشه در خنکای هوایی که می‌توانست با تن پوشی از جنس پاییز، زیبا و دل‌انگیز باشد، میزبان گرد و خاک غلیظی است که بر چشم تک تک شهروندان عینکی خاکستری نهاده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری