جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۲
آلودگی هوا دغدغه اصلی تهرانیها

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه در دوره جدید مدیریت شهری، ارتقای کیفیت خدمات حمل و نقلی مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت، گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی در مقیاس یک یکم با تک تک میلیونها شهروندی که هر روز از خدمات این ناوگان استفاده می کنند، سر و کار دارد.

Print Friendly, PDF & Email

مهندس سید جعفر تشکری هاشمی افزود: به منظور تحقق رشد و توسعه در ابعاد سخت افزاری و نرم افزاری حوزه حمل و نقل و ترافیک، از منظر مردم به مسائل نگاه کرده و در اجرای پروژه های حمل و نقلی به صورت جدی از آزمون و خطا پرهیز خواهیم کرد.

وی با ذکر این نکته که پروژه های حمل و نقلی را مانند دیگر پروژه های شهری با روحیه و فرهنگ جهادی پیش خواهیم برد، تاکید کرد: همچون سایر طرحهای شهری، در طرحهای حمل و نقلی نیز اقدامات خود را با توجه به مسائل اجتماعی و با در نظر گرفتن ملاحظات فرهنگی اجرا خواهیم کرد.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه با تکیه بر توانمندی متخصصان داخلی تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا تحریمهای بین المللی هیچ تاثیری در پروژه های حمل و نقلی پایتخت بر جای نگذارد، اظهار کرد: کار و تلاش جهادی موضوع مهمی است که در توسعه کیفی و کمّی حوزه حمل و نقل و ترافیک در دوره جدید مدیریت شهری در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

تشکری هاشمی با بیان اینکه بهبود کیفی خدمات حمل و نقلی با تامین آرامش روحی و روانی مردم ارتباط مستقیم دارد، تصریح کرد: ترافیک در همه ابعاد مادی و معنوی، زندگی شهروندان را تحت تاثیر قرار می دهد و از این رو رسالت مهم خود را تزریق آرامش به جامعه از طریق برقراری ترافیکی آرام و روان می دانیم.

وی با تاکید بر اینکه در ۴ سال پیش روی مدیریت شهری، پر تلاش تر و پر شتاب تر از  پیش و کیفی تر از گذشته در توسعه حمل و نقل عمومی حرکت خواهیم کرد، اضافه کرد: با نگاه اجتماعی و فرهنگی در مسیر ارائه خدمات حمل و نقلی حرکت  می کنیم و همه اقداماتمان در این عرصه مبتنی بر محوریت انسان است و محور کارمان، حمل و نقل انسان محور خواهد بود.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه طی ۸ سال گذشته در کارنامه مدیریت شهری تهران، در ابعاد کالبدی و خدماتی پروژه های بزرگی در همه حوزه ها از جمله در حوزه حمل و نقل و ترافیک به چشم می خورد، اظهار کرد: مدیریت شهری به همه موضوعات شهری توجه ویژه ای دارد که موضوع حمل و نقل و ترافیک یکی از مهم ترین آن هاست.

تشکری هاشمی با بیان اینکه سیستم حمل و نقل عمومی در غرب تهران شایسته مردمی که در این محدوده زندگی می کنند نیست، تصریح کرد: در سالهای پیش رو نسبت به گسترش ناوگان حمل و نقل همگانی اقدام خواهیم کرد و به صورت جهشی سیستم حمل و نقلی مناطق غربی تهران از جمله منطقه ۵ را توسعه خواهیم داد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه آلودگی هوا به عنوان دغدغه شماره یک شهروندان تهرانی که با جان آنها سر و کار دارد، باید کاهش پیدا کند و تهران به شهری تبدیل شود که به معنای حقیقی زیبنده نظام اسلامی است، خاطرنشان کرد: توسعه انسانی شهر مقدم بر توسعه مهندسی آن است و شهر توسعه یافته، شهری است که مردم در آن احساس آرامش و ایمنی داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری