جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۲
دادگو: رسانه ملی اطلاع رسانی از اقدامات شهری را افزایش دهد/مازندرانی: هفته های فرهنگی به کرج رونق می بخشد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در ابتدای این جلسه رئیس شورای هر کرج با خیرمقدم گویی به میهمانان نقش مهم اطلاع رسانی را یادآور شد و این ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در ابتدای این جلسه رئیس شورای هر کرج با خیرمقدم گویی به میهمانان نقش مهم اطلاع رسانی را یادآور شد و این حضور را بستری برای گسترش سطح اطلاع رسانی و حضور مدیریت شهری در رسانه ملی عنوان کرد.


محمود دادگو با اذعان بر کاستی های اطلاع رسانی در شورای دوره سوم اظهار امیدواری کرد تا شورای چهارم در امر اطلاع رسانی پویاترو بهتر عمل کند.


وی با بیان اینکه موضوعات شهری خوراک رسانه ای خوبی برای صدا و سیمای استان است، گفت: تهیه برنامه های رادیویی و تلویزیونی با موضوعات شهری می تواند برای مخاطب جذاب باشد.


رئیس شورای شهر کرج در ادامه با اشاره به صدور حکم شهردار کرج از سوی وزیر کشور و با تبریک این موضوع این حکم را برای حاضرای حاضران قرائت کرد.


ظرفیت های کرج معرفی شود


در ادامه مدیرکل صدا و سیمای البرز در سخنانی با اشاره به ساختار ماهیتی شهر کرج پتانسیل های این کلانشهر را غنی عنوان کرد و گفت: شهر کرج دارای ظرفیت های بسیاری است که بعضا مغفول مانده و باید این استعدادهای بالقوه با کمک مسئولان بالفعل شود.


حبیب الله مازندرانی افزود: کرج شاهراه ارتباطی ۱۴استان کشور است و نزدیکی به پایتخت، ظرفیت های گرشگری، صنعت و نیروی انسانی از جمله مزیت های این استان است.


این مسئول با اشاره به جمعیت استان البرز بیان کرد: کرج پنجمین شهر پرجمعیت کشور است که ۹۱ درصد ساکنان آن تحصیلکرده می باشند.


وی ادامه داد: در حال حاضر۱۶۰ هزار نفر به صورت مستقیم در بخش تولید در این استان فعال هستند که با احتساب خانواده های آنها با میانگین هر خانواده چهار نفرحدود ۶۴۰ هزار نفر در این بخش فعال هستند.


مازندرانی بیان کرد: این استان یکی از استانهای فعال در بخش صادرات است که بسیاری از محصولات آن به کشورهای عراق، پاسکتان، یمن و … صادر می شود.


مهاجرت، عامل بی قواره شدن کرج


این مسئول با بیان اینکه باید این ظرفیت ها معرفی شود، میانگین رشد سالانه جمعیت این استان به واسطه مهاجرپذیری را چهار درصد عنوان و این امر را عامل بی قوراه شدن و رشد حاشیه نشینی در این کلانشهر دانست.


وی با بیان اینکه این موضوع هم تهدید و هم فرصت است، برنامه ریزی در حوزه زیرساختهای فرهنگی را مهم ارزیابی کرد.


مدیرکل صدا و سیمای استان البرز با اشاره به مقایسه صورت گرفته توسط کارشناسان صدا و سیما بین کرج و کشور کانادا با محور مهاجرت پذیری، گفت:  در کانادا با برپایی هفته های فرهنگی آداب و رسوم ملل مختلف معرفی می شود و این امر در کرج نیز به دلیل وجود قومیت های مختلف می تواند با رونق بخشیدن به ساختارهای فرهنگی شهر به معرفی و حفظ سنن استانهای مختلف کشور کمک کند.


در این مراسم صفار مدیرکل پیشین صدا و سیمای البرز نیز با تبریک انتصاب شایسته “ترکاشوند” به عنوان شهردار کرج، سابقه طولانی وی را یادآور شد و این امر را موجب توجه به تمام چالش ها و فرصت های شهری عنوان کرد.


وی در ادامه از نگاه شورای سوم در بحث تهیه ساختمان صدا و سیما، مساعدت به منظور تامین زمین ۱۰ هکتاری به منظور توسعه این مرکز و اختصاص بودجه به این ارگان قدردانی کرد.


شهردار کرج نیز سخنران بعدی این مراسم بود.


علی ترکاشوند با تشکر از حضور مدیرکل صدا و سیمای استان در شورای شهر، رسانه ها را تاثیرگذارترین مورد در اذهان عمومی دانست و گفت: رسانه ها به واقع رکن چهارم دموکراسی هستند که نقش مهمی در معادلات ذهنی مردم ایفا می کنند.


وی با اشاره به حمایت های شهرداری از صدا و سیمای البرز و اختصاص بودجه در سال ۹۰، اظهار امیدواری کرد تا این روند حمایتی استمرار داشته و شاهد تعامل بیشتر شهرداری با این ارگان باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری