جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۲
غربی‌ها حق ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای را بپذیرند
وی گفت: گفتگوهای ژنو در زمينه مسائل مربوط به انرژی هسته‌ای كشورمان با دوره‌های قبلی فرق می‌كند چرا كه نمايندگان ايران اسلامی به‌دنبال بازی برد- برد هستند. وی افزود: در ...


وی گفت: گفتگوهای ژنو در زمینه مسائل مربوط به انرژی هسته‌ای کشورمان با دوره‌های قبلی فرق می‌کند چرا که نمایندگان ایران اسلامی به‌دنبال بازی برد- برد هستند.


وی افزود: در چند سال اخیر غربی‌ها و آمریکایی‌ها جز بی اعتمادی عمل خاصی انجام نداده اند و از انجام تعهدات خود امتناع کرده اند.


امام جمعه کرج گفت: طرف‌های مذاکره‌کننده در پرونده هسته ای کشورمان باید بدانند اعتمادسازی به معنای عقب نشینی از حقوق مسلم مردم ایران نیست.


وی با تاکید بر اینکه فعالیت هسته‌ای و غنی‌سازی اورانیوم در ایران اسلامی برای اهداف غیرنظامی بوده و در چارچوب قوانین بین‌المللی انجام می‌شود، افزود: با توجه به این حقیقت، غربی‌ها باید نگاه خود را در این زمینه تغییر داده و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را بپذیرند که از حقوق مسلم مردم ایران است.


حجت الاسلام حسینی همدانی تاکید کرد: گزارش جامع اطلاعاتی امریکا نیز موید صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان است.


بعضی ها نمی خواهند روابط ایران و غرب بهبود یابد


وی با اشاره به نگاه مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن استفاده نظامی از انرژی هسته‌ای و ساخت سلاح‌های کشتار جمعی تاکید کرد: همین موضوع موید صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ما است.


وی در عین حال یادآور شد: البته برخی نیز مانند منافقین و صهیونیست‌ها تمایل ندارند روابط ایران اسلامی با غربی‌ها و آمریکایی‌ها بهبود یابد چرا که این موضوع را به ضرر خود می‌دانند.


نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به در پیش بودن عید غدیر گفت: واقعه غدیر خم یکی از عوامل وحدت بخش بین شیعه و سنی است که باید از این فرصت وحدت بخش استفاد ه کرد.


حجت‌الاسلام حسینی همدانی افزود: آشنایی بیشتر نوجوانان و جوانان در زمینه واقعه غدیر خم یکی از نیازهای جامعه است و باید مورد توجه قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری