جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۲
کامیون‌های شهر به سیستم GPS مجهز می شوند/ارتقاء کیفیت خدمات رسانی
حسن مديرروستا در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري، اين اقدام را در راستاي ساماندهي به فعاليت اين خودروها عنوان كرد و اظهار داشت: سيستم مكان‌نما (GPS)، يكي از دقيق‌ترين ...
حسن مدیرروستا در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری، این اقدام را در راستای ساماندهی به فعالیت این خودروها عنوان کرد و اظهار داشت: سیستم مکان‌نما (GPS)، یکی از دقیق‌ترین ابزارهای مکان‌یابی است که از طریق آن می‌توان موقعیت‌های مختلف یک شی‌ء یا فرد را تشخیص داد.


مدیرروستا با بیان اینکه این سیستم در ابتدا برای یافتن موقعیت هواپیماها و کشتی‌ها اختراع و به کارگیری شد، تصریح کرد: اما این وسیله امروز کاربردی علمی و تجاری پیدا کرده و می‌توان از آن در موارد متعددی از جمله حوزه مدیریت شهری و ساماندهی به امور خدمات‌رسانی بهره برد.


وی مجهز شدن کامیون‌های سطح شهر به سیستم جی پی اس را در پی هماهنگی با اتحادیه کامیون‌داران عنوان کرد و ادامه داد: از این طریق می‌توان مسیر تردد این خودروها در شهر و مناطق اطراف را به خوبی کنترل و رصد کرد.


معاون خدمات شهری شهرداری تاکید کرد: اقدام فوق با هدف ارتقای کیفیت خدمات رسانی به شهروندان و جلوگیری از تخلف از سوی رانندگان این وسایل حمل و نقل سنگین صورت می گیرد.


مدیرروستا با اشاره به اینکه با تجهیز خودروها به این سیستم از تردد آنها در مسیرهای غیرمجاز و غیرضرور جلوگیری خواهد شد، اضافه کرد: همچنین تخلیه بار این خودروها که برخی از آنان اقدام به ریختن نخاله‌ها در خیابان و اماکن غیرمجاز می‌کنند از این طریق کنترل خواهد شد.


وی یادآور شد: بر این اساس می‌توان بسیاری از فعالیت‌های این گروه از خودروهای سنگین را ساماندهی کرده و با آگاهی از مسیر تردد آنها، کیفیت خدمات رسانی در شهر را تا حد قابل توجهی ارتقا دهیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری