جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۲
مختاباد: انتخاب هیئت رئیسه کمیسیون بدون حضور من غیرقانونی است/طلایی: با اکثریت قانونی است
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران انتخاب هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی را بدون حضور خود غیر قانونی و غیر اخلاقی اعلام کرد و نایب رئیس شورا خطاب به ...

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران انتخاب هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی را بدون حضور خود غیر قانونی و غیر اخلاقی اعلام کرد و نایب رئیس شورا خطاب به وی گفت:وقتی اکثریت اعضای کمیسیون در جلسه حاضرند این اقدامات قانونی و اخلاقی است. مختاباد

عبدالحسین مختاباد در سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران از اینکه بدون حضور وی در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی هیئت رئیسه این کمیسیون را انتخاب کرده‌اند، انتقاد کرد و اظهار داشت: در کشورما رفتارها به سمت بی اخلاقی می‌رود و بی اخلاقی تبدیل به اخلاق شده است.

وی با بیان اینکه این رفتا‌رها از سوی افرادی صورت می‌گیرد که نباید صورت گیرد، ادامه داد: کمیسیون فرهنگی بدون حضور بنده انتخاب هیئت رئیسه را انجام داده در حالی که این اقدام غیر اخلاقی است. بنده به عنوان نماینده مردم از حقم دفاع می‌کنم و اعضای شورا باید برای همه احترام قائل شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه وقتی فردی سابقه فرهنگی دارد، این سابقه حتی اگر یک سانت از کیلومترها کار فرهنگی باشد، باید به آن احترام گذاشت، تصریح کرد: بنده در نمایشگاه بزرگ موسیقی شانگهای حاضر بودم ضمن اینکه از ۴ ماه پیش بنده و گروهم به این نمایشگاه دعوت شده بودیم و باید به همراه گروه در آن مراسم حاضر می‌شدم بنابراین عدم حضور و خرج از این مجموعه بدون اعضای گروه امکانپذیر نبود.

وی با بیان اینکه این رفتارها از شورای شهر تهران بعید است و بهتر است اجازه دهیم همه افرادی که توان کار فرهنگی دارند زمینه فعالیت داشته باشند، گفت: بنده می‌خواهم از کمیسیون فرهنگی و اجتماعی خارج شوم اما از اعضای شورا می‌خواهم کمیسیون دیگری را برای فعالیت بنده معرفی کنند زیرا انتخابات این کمیسیون را به  هیچ وجه قانونی نمی‌دانم.

مرتضی طلایی نایب رئیس شورا و عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر که قصد پاسخ به مختاباد را داشت اما مسجدجامعی رئیس شورا به وی اجازه صحبت نمی‌داد،‌گفت: وقتی به یک عضو اجازه صحبت می‌دهید باید به افرادی که وی صحبت‌های او نظر دارند نیز اجازه صحبت داده شود یا اینکه اصلا به هیچ‌کس اجازه صحبت داده نشود.

وی ادامه داد: بنده جزء کسانی بودم که خواستار برگزاری این انتخابات در روز سه شنبه بودم اما دوستان دیگر نپذیرفتند اما به طور کلی در جلسه‌ای که اکثریت اعضای شورا حضور دارند اقداماتی که صورت می‌گیرد قانونی و اخلاقی است. زمانی که اکثریت اعضا حاضر هستند نمی‌توان خلاف آیین‌نامه عمل کرد.

بر اساس این گزارش مختاباد همچنین در ابتدای صحبت‌های خود از اعضای شورا خواست تا نسبت به حضور شهردار تهران در هیئت دولت تلاش بیشتری داشته باشند و گفت: می‌توان گفت حدود ۶۰ درصد از مشکلات ما در شهر تهران به علت حضور دولت در تهران است  بنابراین  دلیل حضور شهردار در این جلسات می‌تواند موثر و کارساز باشد./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری