جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۲
روشن‌دلان با ژرفای وجودشان به دنیا می‌نگرند/ رسیدگی به نیازهای این قشر به یک روز محدود نشود
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري كرج، شهردار كرج همزمان با روز جهاني نابينايان و در روزي كه در اسلام به نام عرفه معروف است، به ديدار صاحبان عصاي ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، شهردار کرج همزمان با روز جهانی نابینایان و در روزی که در اسلام به نام عرفه معروف است، به دیدار صاحبان عصای سفید رفت تا از نزدیک با دغدغه این قشر ارزشمند و فعال آشنا شود.


شهردار کرج در این دیدار که با هماهنگی انجمن نابینایان کرج انجام شد، با تبریک این روز به جمعیت روشن‌دلان کرج، بر توانمندی‌های این قشر تاکید کرد.


علی ترکاشوند روز نابینایان را فرصتی برای توجه به نیازهای بخش مهمی از جامعه دانست و اظهار داشت: روشن‌دلان جمعیتی معدود در جامعه با استعدادها و توانمندی‌های ویژه در سطح جامعه هستند که متاسفانه کمتر به این ظرفیت توجه می‌شود.


وی اظهار داشت: نباید برای پرداختن به این گروه تنها به روزی خاص اکتفا کرده و از نیازها و استعدادهای آنان غافل بمانیم.
ترکاشوند با بیان اینکه تامین زیرساخت‌ها از جمله مناسب‌سازی معابر و به کارگیری آنان در ادارات و دستگاه‌ها اقدامی است که می‌تواند بر حقیقت توانایی این افراد صحه بگذارد، خاطرنشان کرد: همچنین این اقدام ارتقای روحیه روشن‌دلان را به همراه دارد که می‌تواند به آنان قوت و انگیزه بیشتری برای فعالیت و ادامه مسیر بدهد.


وی به جمعیت نابینایان استان اشاره کرد و با اعلام اینکه در البرز بیش از ۷۰۰ نفر نابینا وجود دارد، اظهار داشت: تکریم این عده از جمعیت استان با پرداختن یک روزه به آنان تمام نمی‌شود بلکه باید تمامی ایام سال را برای تسهیل زندگی این قشر و فراهم کردن محیطی بهتر برای حضورشان در بطن جامعه در نظر گرفت. 


این مسئول راه‌اندازی محیط‌های فرهنگی مناسب برای نابینایان را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: تامین نیازهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای روشن‌دلان ضروری است. همچنین ایجاد کتابخانه‌هایی که این افراد بتوانند به سادگی به آن دسترسی داشته و از امکانات موجود در آن بهره‌برداری نمایند، بسیار مهم است.


رئیس جامعه نابینایان کرج نیز در پایان این مراسم از حضور شهردار این کلانشهر در جمع نابینایان تقدیر و ابراز امیدواری کرد: این حضور آغازگر تعاملی سازنده و همه‌جانبه از سوی شهرداری با جامعه نابینایان استان باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری