جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲
اجرای برنامه های فرهنگی از عید قربان تا عید غدیر/چهره شهر متحول می‌شود
مصطفي رضاحسيني در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري كرج با اعلام اينكه عيد قربان عيدي است كه خلوص اتصال و اتكال بنده به خداوند را به طور كامل به ...
مصطفی رضاحسینی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اعلام اینکه عید قربان عیدی است که خلوص اتصال و اتکال بنده به خداوند را به طور کامل به نمایش می‌گذارد، به عزم راسخ این معاونت برای برپایی باشکوه این عید اشاره کرد.


رضاحسینی به جایگاه والای این عید که در پی آن عید ولایت نیز خواهد آمد اشاره کرد و افزود: تبعیت محض از خداوند در اقدام ابراهیم(ع) در حالی جلوه‌گر می‌شود که به راستی نمی‌توان خود را در چنین موقعیتی تصور کرد. از این رو تکرار نمادین اقدام کلیم‌الله (ع) هشداری است برای اینکه به عمق و اصل رویداد پرداخته و دشواری‌های اطاعت از آفریدگار را با صبر و بردباری، به عملی شیرین و گوارا تبدیل کنیم.


این مسئول در ادامه به اقدامات و برنامه‌های در نظر گرفته شده توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج برای استقبال باشکوه از این عید اشاره کرد و یادآور شد: برپایی جشن‌های شادی در کنار آذین‌بندی معابر از جمله امور متداول در آستانه این گونه اعیاد بزرگ اسلامی است که توسط شهرداری کرج به اجرا در می آید.


وی شاداب‌سازی فضای شهر و تعمیق فرهنگ نشاط معنوی را در راستای انجام فعالیت‌های این معاونت در روزهای نزدیک به دو عید قربان و غدیر ارزیابی و خاطرنشان کرد: معابر اصلی و میادین شهر در قالب این طرح،‌ آذین داده می‌شوند.


معاون فرهنگی شهرداری کرج از دیگر اقدامات شهرداری در این اعیاد را توزیع گل و شیرینی در ساختمان شهرداری کرج عنوان کرد.


رضاحسینی همچنین از اجرای مسابقه کتابخوانی و توزیع بسته‌های فرهنگی در کنار برپایی ایستگاه‌های صلواتی در شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: به همین منظور مراسم جشنی نیز در نمازخانه ساختمان مرکزی شهرداری کرج برای کارکنان این مجموعه به اجرا در می آید.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری