جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲
تامین پارکینگ ضرورت فضای شهری/ تجمیع ساختمان‌ها موجب اعطای تراکم تشویقی می‌شود
علي خدابنده‌لو در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري كرج، با تاكيد بر اينكه تامين پاركينگ در ضوابط طرح تفصيلي با قطعيت ديده شده است، گفت: تامين پلاك از ضروريات ...
علی خدابنده‌لو در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با تاکید بر اینکه تامین پارکینگ در ضوابط طرح تفصیلی با قطعیت دیده شده است، گفت: تامین پلاک از ضروریات شهری است به طوری که نقص قوانین در این خصوص، هم اکنون بسیاری از معابر شهر را با مشکل مواجه کرده است.


خدابنده‌لو احداث طبقات منفی در ساختمان‌ها را به منظور تامین همین نیاز ضروری اماکن مسکونی و تجاری عنوان کرد و افزود: تنها در شرایطی که ساکنان به دلایل فنی، قادر به تامین این ضرورت در ساختمان خود نباشند، می‌توانند پارکینگی را در شعاع ۲۵۰ متری ملک، خریداری نمایند.


وی خاطرنشان کرد: بر این اساس پارکینگ تعیین شده، جزو پلاک همان واحد تجاری یا مسکونی تلقی می‌شود.


مدیر شهرسازی معاونت شهرسازی شهرداری کرج، از دلایل عدم تامین پارکینگ در برخی ساختمان‌ها را برخورداری زمین از ابعاد نامناسب هندسی برشمرد و اذعان داشت: در چنین مواردی امکان فروش پارکینگ به منظور اخذ مجوز وجود دارد که طبق شرایط مذکور عمل خواهد شد.


وی تجمیع پلاک‌ها در پی تامین پارکینگ مورد نیاز برای واحدها را موجب تشویق مالکان دانست و ادامه داد: به این مالکان تراکم تشویقی اعطا می‌شود.


خدابنده‌لو آخرین ابزار برای مجاب نمودن مالکان به تهیه پارکینگ در ساختمان‌ها را جریمه مالی عنوان کرد و یادآور شد: سیاست شهرداری سیاستی سخت‌گیرانه نسبت به مسئله پارکینگ است و با توجه به حساسیت  کمیسیون ماده صد، عدم تامین پارکینگ منجر به صدور جریمه نمی‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری