جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۲
یک سوم نخاله های ساختمانی در شهر کرج تولید می شود
پیشنهاد عقد قرارداد با سرمایه گذار خارجی وی افزود: دفع پسماندها و نخاله های ساختمانی همواره یکی از دغدغه های مهمی است که  استان به ویژه حوزه پسماند با آن ...


پیشنهاد عقد قرارداد با سرمایه گذار خارجی


وی افزود: دفع پسماندها و نخاله های ساختمانی همواره یکی از دغدغه های مهمی است که  استان به ویژه حوزه پسماند با آن مواجه است. بنابراین می توان با عقد قراردادی که بین سازمان پسماند و شرکت سرمایه گذار خارجی عقد می شود این مهم را مدیریت کرد.


درآمدزایی با خاک و نخاله های ساختمانی 


مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری کرج نیز در بخش دیگری از این جلسه گفت: با سرمایه گذاری ۲۰ میلیون دلاری یک شرکت چینی، پسماندهای شهر کرج اعم از خاک و نخاله، ساماندهی و به چرخه درآمدزایی و تولید می پیوندد.


همایون رضا مدنی افزود: برای اولین بار یک سرمایه گذار چینی با مشارکت اولیه ۲۰ میلیون دلاری نسبت به ساماندهی پسماندهای ساختمانی اعم از خاک و نخاله اقدام کرده است.


این مسئول ادامه داد: با عقد این قرارداد روزانه حدود سه هزار تن خاک و نخاله تحویل پیمانکار شده که این مواد می تواند با اقدامات مختلف به چرخه تولید بازگشته و به مواد اولیه ساختمانی تبدیل شود.


وی افزود: با جانمایی و مطالعه در این زمینه دیگر نیازی به مراکز دفن و دپو نداشته ضمن اینکه به طور قطع این مهم می تواند در زمینه درآمدزایی برای استان موثر واقع شود.


مدنی عنوان کرد: با تحقق این مهم همچنین چهره شهر به لحاظ بصری از هرگونه آلودگی پاک و شاهد استحصال مواد مفید در فرایندهای مختلف تخصصی خواهیم بود.


به گفته مدیرعامل سازمان پسماند نخاله های ساختمانی به واقع محلی برای بازگشت سرمایه هستند که بازیافت آنها ضمن درآمدزایی از تخریب منابع و معادن جلوگیری کرده و به احیای چرخه محیط زیست کمک می کند. همچنین رهیافتی برای اشتغال زایی ۲۵۰ الی ۵۰۰ نفر است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.


 پسماند در شهرهای اقماری مدیریت نمی شود


وی در خصوص عدم مدیریت پسماند در شهرهای اقماری یادآور شد: در حال حاضر مراکز مختلفی چون حلقه دره، حصار و پلنگ آباد و باغستان به عنوان گزینه های که در آنجا دپوی مصالح ساختمانی صورت می گیرد فعالیت دارند که هر کدام از آن ها نیز با مسائل و مشکلات متعددی با سایر دستگاه های اجرایی استان مواجه هستند.


ارائه طرح مدیریت پسماند استان برای مطالعات کارشناسی در کمیته تخصصی و الزام کامیون داران نسبت به نصب GPS در کلیه کامیون های حمل نخاله های ساختمانی از جمله مصوبات این جلسه بود و حسن پسندیده مدیرکل محیط زیست استان نیز نکاتی را پیرامون مدیریت پسماند و حفاظت از منابع طبیعی مطرح کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری