جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲
۴۶۶ واحد پارکینگ مکانیزه در راه است/ پارکینگ‌هایی با کمترین میزان اشغال فضا
مهرداد فيروزبخت در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري كرج با اعلام اين خبر،‌ پاركينگ را يكي از ضروري‌ترين نيازهاي شهر در حوزه ترافيك برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه پرداختن ...
مهرداد فیروزبخت در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اعلام این خبر،‌ پارکینگ را یکی از ضروری‌ترین نیازهای شهر در حوزه ترافیک برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه پرداختن به این موضوع در سال‌های گذشته ابتر و نیمه تمام باقی مانده و مشکلات ترافیکی را برای شهروندان به همراه آورده است.


فیروزبخت با بیان اینکه مسئله پارکینگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و ترافیک را به شدت تحت تاثیر قرار داده است، گلایه شهروندان در این زمینه را به حق ارزیابی کرد.


وی گفت: البته در گذشته تمهیداتی برای این امر اندیشیده شده است که با توجه به جمعیت بالای کلانشهر کرج و درصد بالای مهاجرت به این شهر، به هیچ روی کافی نبوده است.


فیروزبخت،  وجود بیش از یک دستگاه اتومبیل در خانواده‌ها را از عوامل جدی‌تر شدن این مشکل در شهر عنوان کرد و با اشاره به وجود تنها پارکینگ متعلق به شهرداری کرج، این تعداد پارکینگ را برای شهر بسیار اندک توصیف کرد.


پارکینگ‌هایی با کمترین میزان اشغال فضا


این مسئول در ادامه به دریافت مجوز احداث ۴۶۶ واحد پارکینگ مکانیزه در شهر از سوی شورای اسلامی شهر کرج اشاره کرد و افزود: از جمله مهم‌ترین مزایای پارکینگ‌های مکانیزه، اشغال اندک فضا است که برای موقعیت شهری چون کرج می‌تواند بسیار مفید باشد.


وی این اقدام را در کرج اقدامی نوین دانست و تصریح کرد: نخستین تیپ مکانیزه این پارکینگ‌ها از کشور کره خریداری شده و هم اکنون در حال بارگیری در بندرعباس است.


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از جانمایی نخستین واحد از این پارکینگ‌ها در شهر نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: فنداسیون این پارکینگ هم اکنون در پارک رجایی شهر ریخته شده و منتظر ورود بار خریداری شده هستیم.


فیروز بخت جانمایی دیگر واحدهای این پارکینگ‌ها را در شلوغ‌ترین و پرترددترین نقاط شهر ذکر کرد و افزود: نگهداری این واحدها به رغم صرفه بسیار مناسب، هزینه بالایی را به همراه دارد که امیدواریم بتوانیم با رسیدگی و جلوگیری از استهلاک سریع آنها،‌ به امکانات ترافیکی شهر یاری رسانیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری