جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۲
کاهش تقاضای تغییر کاربری در تهران با اجرای طرح تفصیلی

مدیرکل شهرسازی و طرح‌های شهری شهرداری تهران گفت: بعد از اجرای طرح تفصیلی، تقاضا برای تغییر کاربری‌ها بسیار کمتر شده است که این موضوع نشان دهنده آن است که طرح منطقی تهیه شده و نیاز مخاطبان را تأمین می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

مجید پاکساز با بیان این مطلب گفت: تقاضا برای تغییر کابری‌ها بعد از اجرای طرح تفصیلی بسیار کمتر شده است و این از نکات قابل توجهی است که در تهران بعد از اجرای این طرح شاهد بودیم.

وی افزود: کاهش تقاضای تغییر کاربری بعد از اجرای طرح تفصیلی نشان دهنده آن است که طرح منطقی تهیه شده و نیاز مخاطبان را تأ مین می‌کند. شهر تهران

پاکساز در ادامه گفت: شیوه راهبردی – ساختاری بودن طرح تفصیلی که از مزایای آن است موجب شده تا شهر مبتنی بر واقعیت‌های موجود اجرایی و واقعیت نظام دانه‌بندی قطعات، راهبردهای طرح جامع را با ساختار شهر تلفیق و ترتیبی اتخاذ شود که به نفع شهر باشد.

مدیرکل شهرسازی و طرح‌های شهری شهرداری تهران تصریح کرد: البته برخی تغییر کاربری‌ها اجتناب ناپذیر است و قطعاٌ اگر برای شهر دقیقا‌ترین نسخه‌ها را نیز تهیه کنیم، باز هم نمی‌توان برا ی همه پلاک‌ها تصمیم گرفت و هر پلاکی ویژگی خاص خود را دارد و می‌تواند با یک گزارش توجیهی و کارشناسی درست وضعیت متفاوتی نسبت به محدوده مجاور خود داشته باشد.

پاکساز خاطر نشان کرد: قطعاً کمیسیون ماده ۵ نیز به این گزارش‌ها توجه می‌کند و حساسیت و ضوابط لازم را نسبت به گزارش‌ها ارائه شده در این زمینه اعمال می‌کند.

وی با بیان اینکه در طرح تفصیلی به حقوق شهروندان توجه شده است، افزود: یکی از این موارد توجه به حقوق مکتسبه است که از مزایای طرح تفصیلی و با توجه به این بند از طرح تفصیلی هیچ‌جای نگرانی برای شهروندانی که به دلیل اجرای طرح ملکشان تغییر پهنه بندی یافته است وجود ندارد و حقوق مکتسبه آنان حفظ می‌شود.

به گفته مدیرکل شهرسازی و طرح‌های شهری شهرداری تهران حفظ حقوق مکتسبه از مواردی است که در این طرح معتبر شناخته شده و با توجه به آن هیچ حقی از شهروندانی که پیش از اجرای طرح امتیازی دریافت کرده‌اند تضییع نمی‌شود./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری