جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲
تدابیر ویژه مدیریت شهری کرج برای برپایی باشکوه جشن عید قربان
عليرضا پيغمبردوست در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري كرج، گفت: قربان تنها يك رويداد گذرا در تاريخ خلقت و اسلام نيست كه اين مقابله با نفس هر روز و ...
علیرضا پیغمبردوست در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، گفت: قربان تنها یک رویداد گذرا در تاریخ خلقت و اسلام نیست که این مقابله با نفس هر روز و در کوچک‌ترین و بزرگ‌ترین حوادث زندگی رخ می‌دهد. تقابلی که بین عزیزترین و بهترین دارایی‌ها و امانات دنیوی با رضایت حضرت حق به وقوع می‌پیوندد و چه بسا به دلیل ضعف نفس، در بسیاری از این مبارزات، نفس است که مغلوب ارزش‌های دنیوی می‌شود.


پیغمبردوست ادامه داد: از این رو دریافتن پیام عید قربان،‌ ارجح بر تکرار اقدام نمادین حضرت ابراهیم(ع) و صرف قربانی کردن است.


وی به نقش مهم دستگاه‌ها و ارگان‌های گوناگون در جامعه برای تبیین رفتار تسلیم‌گرایانه این پیامبر اولوالعظم (ع) در مقابل حکم خداوند و دستورات او، اشاره و با بیان اینکه باید به تعمیق فرهنگ قربانی کردن نفس بیش از پیش بپردازیم، وقوع بسیاری از خطاها و جرایم موجود را حاصل درونی نشدن این فرهنگ دانست.


پیغمبردوست، مسئولیت مدیریت شهری در برپایی باشکوه چنین عید بزرگی را یادآور شد و تصریح کرد: برای برگزاری باشکوه این روز از سوی مدیریت شهری کرج تدابیری اندیشیده شده است که این برنامه‌ها در حوزه‌های گوناگون فرهنگی و اجتماعی به اجرا در می‌آید.


مدیر روابط عمومی شهرداری کرج، آذین بندی معابر در کنار برپایی جشن‌های سراسری و منطقه‌ای را به همین منظور ارزیابی و برپایی ایستگاه‌های موقت عرضه بهداشتی و ذبح اسلامی دام را از برنامه‌های ویژه واحد خدمات شهری کرج در این ایام مبارک عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری