جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲
جمع بندی نتایج تحقیقات زلزله در کرج پس از سه سال/لزوم توجه به مباحث ایمنی
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احدالله احمدی پرگو بعد از ظهر امروز در سمینار "ریز پهنه بندی ژئوتکنیک لرزه ای" که در محل باشگاه میلاد کرج برگزار ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احدالله احمدی پرگو بعد از ظهر امروز در سمینار “ریز پهنه بندی ژئوتکنیک لرزه ای” که در محل باشگاه میلاد کرج برگزار شد، اظهارداشت: ۲۰ مهر آغاز هفته پیشگیری از بلایای طبیعی است که همه ساله در کشورهای مختلف جهان به آن می پردازند.


وی گفت: نامگذاری چنین موضوعی به معنی این است که به مسئولین شهری در شهرداری و مهندسان یادآوری کند که در زمینه حوادث طبیعی و تبعات ناشی از آن اندیشه کنند.


پرگو بیان کرد: شهرداری کرج به عنوان یکی از کلانشهرهایی است که توسعه شهری در آن براساس اصول و ضوابط شهرسازی شگل نکرفته و مهاجرت های متعدد در مقاطع زمانی خاص از جمله علتهای این رویداد بوده است.


زیرساخت های شهری کرج در گذشته بر مبنای اصول شهرسازی بنا نشده است


این مسئول عنوان کرد: توسعه کالبدی و زیرساختی شهر کرج با توجه به گفته های فوق براساس اصول شهرسازی صورت نگرفته است، براین اساس محاسبات و ریز پهنه بندی های شهری در این ساختارها لحاظ نشده و میتوان گفت طی دهه هایی ساخت و ساز و توسعه شهری بدون کنترل انجام شده است.


پرگو افزود: برای شهرها طرح های توسعه شهری از جمله طرح جامع و تفضیلی تعریف می شود و کلیه ساخت و سازها و عملیات های عمرانی باید براساس آن شگل بگیرد.


این مسئول بیان کرد: درحال حاضر بحث پهنه بندی زلزله و شناسایی گسل های فعال شهر و شناسایی مناطقی که  احتمال خطرات آن مضاعف تر است باید در طرح های توسعه شهری مد نظر قرار گیرد.


وی با عنوان اینکه بحث زلزله در بسیاری از کشورها کنترل شده است، گفت: اگر همکاری لازم به جهت محافظت از جان و اموال مردم همچنین راههای ایمن بخشی مد نظر قرار نگیرد شاهد خسارات جبران ناپذیری خواهیم بود.


معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج در بخش دیگری، بیان کرد: استان البرز استان معین پایتخت در هنگام بروز زلزله است و این امر می طلبد تا ایمن سازی در شهر کرج را در اولویت قرار دهیم.


پرگو عنوان کرد: در این راستا شهرداری کرج مذاکراتی با مرکز بین المللی زلزله شناسی ایران برای شناسایی گسل های فعال و پهنه بندی های ژنو تکنیکی  در دستور کار قرار داد.


این مسئول بیان کرد: در حال حاضر نتایج این تحقیقات بعد از سه سال آماده است و این همایش نقطه آغازی برای کرج و شهرداری در استفاده از پروژه های مطالعاتی در این زمینه  است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری